Menderes'in öldüğü hastaneye taziye akını

Menderes'in öldüğü hastaneye taziye akını
Aydın Menderes'in hayatını kaybettiği hastaneye taziye için gidenler arasında Çiçek, Kılıçdaroğlu, Günay, Eker ve Yıldız da var.

Aydın Menderes'in hayatını kaybetmesinin ardından hastaneye gelen ilk isim Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek oldu.

Hastanede, Başhekim Prof. Dr. Murat Bozkurt'tan bilgi alan Çiçek, Menderes'in ailesiyle de görüşerek başsağlığı dileğinde bulundu.

Çiçek: "Çok Değerli Bir Siyaset Adamıydı"

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Çiçek, ''Rahmetli Aydın Menderes, vatanı ve milleti için, ülkemizin ve insanımızın mutluluğu ve refahı için hizmet etmiş ve karşılığında da bedelini idam sehpasıyla ödemiş çileli bir babanın; eşinin, çocuklarının acısını uzun yıllar çekmiş yüreğinde hissetmiş yine çileli bir annenin ve ailenin ve aynı şekilde uzun yıllar çile çekmiş bir evladıydı'' diye konuştu.

Menderes'e Allah'tan rahmet dileyen Çiçek, şunları söyledi:

''Kendini yakinen tanıyoruz. Uzun yıllar hukukumuz da oldu. Gerçekten ismi gibi aydın ve aydınlık fikirlerin sahibiydi. Çok değerli bir siyaset adamıydı. İnşallah Allah ailesiyle beraber, babasıyla, annesiyle, kardeşiyle beraber onu cennetinde buluşturur. Cenabı Hak'tan bunu temenni ediyorum. Mekanı cennet olsun. Milletimizin, ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun, söylenecek budur. Onun Fatihalarla inşallah yarın öğleyin Hacıbayram Camii'nde namazını kılacağız. Pazar günü de öğle namazında Fatih Camii'nde cenaze namazı kılınacak. Hakkın rahmetine böylece uğurlamış olacağız. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağolsun.''

Kılıçdaroğlu: "Çileli Bir Yaşam Sürdü"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Aydın Menderes'in ölüm haberini alır almaz hastaneye gitti.

Menderes'in ailesine başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, hastane çıkışında gazetecilere duygularını paylaştı.

Kılıçdaroğlu, ''Çileli bir yaşam sürdürdü. Saygıdeğer eşine gerçekten hepimiz minnet borçluyuz, bir dakika olsun bile eşini yalnız bırakmadı, o çileli yaşamı beraber yaşadılar. Rahmetli Menderes'in bir diğer özelliği geniş bir entelektüel birikime sahip olmasıydı. O açıdan Türk siyaset dünyası önemli bir kayıpla karşı karşıya, kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun'' dedi.

Hastaneye gelenler arasında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız var.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com