MENEMEN BELEDİYESİ’NDEN GURUR SERGİSİ

MENEMEN BELEDİYESİ’NDEN GURUR SERGİSİ
MENEMEN BELEDİYESİ’NDEN GURUR SERGİSİ

İZMİR - Menemen Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları’na katılan bayanların el emeği, göz nuru eserleri, Taşhan’da açılan 5. geleneksel sergide ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
2011-2012 eğitim öğretim döneminde açılan Ahşap Boyama, Kurdela Nakışı, Mis Sabun, Gümüş İşlemeciliği, Tel Kırma, Giyim Kumaş Desenleme ve Üç Boyutlu Resim kurslarına katılan 238 kursiyerin eğitimleri süresince oluşturdukları eserler büyük beğeni topladı. Ürettikleri eserleri hazırladıkları defile ile tanıtan kursiyerler, törene yoğun ilgi gösteren Menemenlilerin alkışları eşliğinde sahneden ayrıldı.
17. yüzyıl eserlerinden Taşhan’ın otantik atmosferinde gerçekleştirilen serginin açılış törenine katılan Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı ve eşi Aynur Subaşı, Garnizon Komutanı Topçu Kıdemli Albay Hurşit Ağırcan, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve eşi Nurdan Şahin, eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını sunarak, 1 hafta süresince ziyaretçilere açık tutulacak serginin açılış kurdelesini birlikte kestiler.
2008 yılından bugüne değin binden fazla kursiyere hizmet veren Menemen Belediyesi Mesleki Eğitim Kurs Merkezi’ne bayanların ilgisinden çok memnun olduğunu açıklayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Mesleki Eğitim Kurslarımızı özellikle bayanlarımızın sosyalleşmesi anlamında çok önemsiyorum. 8 aylık eğitimleri süresince yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuran bayanlarımızın, üzüntülerini de mutluluklarını da eserlerine yansıttığını düşünüyorum. Sosyalleşememiş bir bireyin eğitim durumu ne olursa olsun hayatta başarılı olmayacağına inandığım için, sosyal projeleri diğer hizmetlerimize oranla çok daha fazla önemsiyor ve destekliyorum. 5 yıldır devam eden Mesleki Eğitim Kurslarımıza katılımlarıyla destek veren Menemenli bayanlarımıza ve kurs öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kurslara katılan bayanların el becerilerini aile bütçesine ve ekonomiye dönüştürmelerinin en büyük temennisi olduğunu ifade eden Başkan Tahir Şahin, “Kurslarımıza katılan bayanlarımızın, bir meslek sahibi olmanın getirdiği öz güvenle yaşama dair daha güçlü durabildiğini görüyoruz. Umarım kursiyerlerimiz sadece üretmenin hazzına varmaz ve burada edindikleri bilgi ve tecrübeyle ekonomik yaşama katılarak aile bütçelerine katı da sağlarlar” diye konuştu.
Serginin gerçekleştirildiği Taşhan’ı çok kısa sürede, İzmir için önemli yapılardan biri olan Kızlarağası Hanı gibi ticaret merkezi haline dönüştüreceklerini açıklayan Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Bu tarihi mekanı Kızlarağası Hanı’na dönüştürmek için çaba gösteriyoruz. Şu anda 7 esnafımız Taşhan’da yerini aldı. Yakında bu sayı 15’e çıkacak. Taşhan’da hizmet verecek esnaflarımız arasında Mesleki Eğitim Kurslarımıza katılan bayanlarımızı da görmekten, aile bütçelerine katkıda bulunmak isteyen kursiyerlerimize destek vermekten büyük mutluluk duyacağız” dedi.
KAYMAKAM SUBAŞI’DAN BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR
Türkiye'deki işsizlik sorununa çözüm için mesleki eğitim kurslarına destek vermek gerektiğini ifade eden Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı da, “İnsanlarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve beceri ile yetiştirmek zorundayız. Bunu bir yandan devlet örgün ve yaygın eğitim kurumları ile yapacak. Ama bu arada yerel yönetimler, Belediyelerimiz de aynı amaca hizmet edecek. Milli Eğitim müfredatına uygun olarak Menemen Belediyesi finansmanında, organizasyonunda yürütülen bu kurslara verdiği önemden dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com