Mengen Belediye Başkanı’ndan Özür Açıklaması

Mengen Belediye Başkanı’ndan Özür Açıklaması
Bolu’nun Mengen İlçesi Belediye Başkanı Osman Erarslan, adliyenin kapatılmasını protesto eden ilçe halkının ‘Gerede düş yakamdan’ yazılı pankart açmasına tepki gösterenlere seslenerek, “Gerede heyeti bizi ziyaret etti.Özür gerektiren bir durum yok” diye k

BOLU - Bolu’nun Mengen İlçesi Belediye Başkanı Osman Erarslan, adliyenin kapatılmasını protesto eden ilçe halkının ‘Gerede düş yakamdan’ yazılı pankart açmasına tepki gösterenlere seslenerek, “Gerede heyeti bizi ziyaret etti. Özür gerektiren bir durum yok” diye konuştu.

Mengen’de adliye binasının kapatılmasını protesto eden ilçe halkının ‘Gerede düş yakamdan’ yazılı pankart açması Geredelileri kızdırdı. Adliyeye binasının kapanmasına Gerede ilçesinin sebep olduğunu düşünen Mengen halkının açtığı pankart tartışma konusu oldu. İlçe halkının eyleminden sonra BESOB Başkanı Tahir Gayret, Gerede Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Atay, AK Parti Gerede İlçe Başkanı Mustafa Allar, MHP Gerede İlçe Başkanı Faik Halıcı, SP Gerede İlçe Başkanı Kemal Akın ve Gerede Muhtarlar Derneği Başkanı Nazım Göktaş’tan oluşan heyet Mengen’e gitti.

Mengen Belediye Başkanı Osman Erarslan’ı ziyaret eden Geredeli heyet, ilçe halkına destek verdiklerini açıkladı. Geredeli heyetin ziyaretinde Osman Erarslan’ın pankartla ilgili hiçbir özürde bulunmaması yeni bir tartışma konusu oldu. Bunun üzerine açıklama yapan Mengen Belediye Başkanı Osman Eraslan, “Mitingin olduğu gün Bolu’ya toplantıya geldim. Sayın Milletvekilimiz Fehmi Küpçü ve İl Başkanımız ile konuyu görüştüm. Bakanla görüşüleceği söylenildi. Konu ile ilgili yol alındığını söylediler. ‘Gerede düş yakamdan’ pankartı bizi de üzmüştür” dedi.

Toplumsal olaylarda bu tarz hadiselerin yaşanabileceğini ifade eden Erarslan, “Ertesi gün Gerede heyeti yanımıza geldi ve ‘Biz sizin destekçiniziz. Bu pankart bizi üzmüştür ancak bunlar doğaldır’ dediler. Bu nedenle özür dilemeye lüzum görmedik. Vekilimiz müjdeli haberi verdi. Gerede ile Mengen kol kola birlikte yürüyor. Bu nedenle özre de ihtiyaç yok diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com