'Merdan Yanardağ'a Özgürlük' kampanyası

'Merdan Yanardağ'a Özgürlük' kampanyası
TKP, 'Merdan Yanardağ'a Özgürlük' kampanyası başlattı.
Türkiye Komünist Partisi, 13 Eylül 2013 tarihinden itibaren haksız yere Muğla Cezaevi'nde tutuklu bulunan, komünist kimliğiyle tanınan, gazeteci Merdan Yanardağ için uluslararası bir imza kampanyası başlattı.
 
TKP Merkez Komite tarafından yapılan açıklamada "Türkiye içinde ve yurt dışında dayanışma kampanyaları örgütleneceği ve temyiz aşamasında olan bu davada Yanardağ'ın özgürlüğüne kavuşması için her şeyin yapılacağı" ifade edildi.
 
MERDAN YANARDAĞ'A ÖZGÜRLÜK
 
Son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti'nde süren siyasi davalarda inandırıcılıktan uzak gerekçelerle insanlar hakkında suçlamalar yapılmış, birçok kişi yaşamı boyunca mücadele ettiği suçlarla itham ve mahkum edilmiştir.
 
Bir komünist gazeteci olarak Merdan Yanardağ'ın başına gelenler, buna açık bir kanıt olarak gösterilebilir. Devlet tarafından sayısız kez devrimci faaliyetlerinden dolayı kovuşturmaya uğramış olan Yanardağ'ın Türkiye'nin Gladio'su olarak lanse edilen Ergenekon örgütüne üyelikten 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılması, baştan aşağıya hukuksuz bir durumdur.
 
Ergenekon Davası'nın, Türkiye'de faşist kontrgerilla örgütlenmesini tasfiye etmek için değil, AKP iktidarını sağlamlaştırmak için organize edildiğini kanıtlayan çok sayıda bulgu vardır. Bu davada birbiriyle alakasız kişiler yan yana getirilmiş, kamuoyunun kafası karıştırılmıştır. Yurtsever, solcu, ilerici, komünist aydınlar davaya eklenerek hem muhaliflere gözdağı verilmiş hem de Türkiye'de sağ siyasi güçlerin halka karşı işlediği suçlar gizlenmeye çalışılmıştır.
 
Türkiye'de son yıllarda aydınlara, sol örgütlere, Kürt siyasetçilerine, hakkını arayan işçilere, üniversite gençliğine karşı açılan bütün siyasi davaların takipçisi olacağımızı ilan ederken, komünist gazeteci Merdan Yanardağ'ın bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com