Merhaba 2.lig

Merhaba 2.lig
Kütahya'nın tek profesyonel lig temsilcisi Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyitspor, kendi sahasında Kahramanmaraş karşısında elde ettiği 4-1 skorlu galibiyetle 2. Lige terfi eden takımlardan biri oldu. Tavşanlı Linyitsporun, karşılaşmadaki, galibiyeti,

Tavşanlı belediyesi TKİ Linyitspor: 4  Kahramanmaraşspor:1
Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyit spor yüselme grubu maçlarının bitmesine 1 maç kala  2. lige çıktı.
Tavşanlı Ada sahasında Oynanan Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyit spor - Kahramanmaraşspor maçı ev sahibi takım Linyitspor'un 4-1 galibiyetiyle sonuçlandı.
2. lige çıkma mücadelesi veren ev sahibi takım linyit spor 30. saniyede Uğur, 7 dakikada Ersin, 21. dakikada Hüseyin, 85. dakikada Emrah'ın golleri ile galip geldi. Konuk takım Kahramanmaraş spor da ; 70. dakikada Bünyamin'in  penaltıdan kaydettiği gol ile yetinmek zorunda kaldı. 

Alınan 4-1 galibiyetle ve Ankara Demirsporun berabere kalması ile ikinci lige çıkması kesinleşen Linyitspor Sahasında  adeta karnaval yaşandı. Maçın bitiş düdüğü ile futbolcuları türbünlere çağıran taraftar, takımı dakikalarca ayakta alkışladı. Saha içerisine inen Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyitspor'un taraftarı futbolcularla birlikte, kol bastı ve oyun havaları eşliğinde oyunlar oynadılar.
 Tavşanlı Milletvekili Hüsnü Ordu, Tavşanlı Belediyesi Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Kaymakamı M.Suat İlhan, TTSO Başkanı Davut EFE, İlçe siyasi parti başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri, sahaya inerek futbolcuları ve teknik kadroyu kutladılar. Kutlamalar saha dışına taştı. Tavşanlı Linyitspor takımını taşıyan  otobüse eşlik eden taraftar tezahüratlarla şehir içine girdiler. Otobüsün Kulüp tesislerine hareket etmesinin ardından , taraftar Cumartesi günleri kurulan Pazar içerisinde marşlar okuyarak Cumhuriyet Meydanına ilerledi. Cumhuriyet meydanındaki, Atatürk büstü önünde İstiklal marşımızı coşkuyla okudular. İstiklal Marşının söylenmesinden  sonra Tavşanlılı taraftarlar  olaysız bir şekilde dağıldı.
 
Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu; Çoğu İl takımlarının ulaşamadığı 2. Lige bir ilçe takımı olan Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyitspor'un ulaşması çok büyük bir başarıdır. İlin tek profesyonel takımı olan Linyitsporun, başarısı için elimizden gelen desteği verdik.Bundan sonra da ihtiyaç duyulan noktada desteğimizi sürdüreceğiz. Bu başarıda katkısı olan herkesi tebrik ederim. “
Tavşanlı Kaymakamı Mehmet Suat İlhan; Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyitsporun, 2. Lige çıkması,ilçenin ortak hedefleri arasındaydı. Linyitsporun 3. Ligde oynamaya başladığı günden buyana ilçede ortak bir misyon haline geldi. Sonunda bu hedefe ulaşıldı. Bu ilçe için çok önemli bir fırsat ve şanstır.
“ Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler; “Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyitspor etrafında bütün Tavşanlı bir oldu. Bu başarılı sonuca ulaşıldı. Bundan sonra da bu birlik ile daha büyük hedeflere ulaşılacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. “
Teknik Direktör Cengiz Seçsev ; Büyük bir gurur içindeyiz.
Bu maça çok istekli ve arzulu çıktık. Aldığımız sonuçla bugünden itibaren 2. Lige adım attık. Katkısı olan herkese tebrik ediyorum. “
Genel Kaptan Murat Eran; Büyük bir başarı bu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bundan sonra ilçe genelinde geniş bir toplantı yapacağız.
2. Lig hedeflerimizi büyük tutacağız.
Kahraman Maraş Teknik Direktörü Faik Demir: 3. Ligte, sağlanan başarılar sonucunda, bu noktaya gelindi. Tavşanlı Linyitspor da , Kahraman Maraş spor da 2 lige bileğinin hakkıyla geldi.  Linyiti tebrik ediyorum.
   

Maçtan önemli  dakikalar:
30.saniye  GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
Vuruş düdüğü ile başlayan Kahramanmaraş sporun   topunu  kapan Hüseyin,  Uğurla verkaça girdi.  Uğur ceza yayının üzerinden şık bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu.
Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyit spor:1 Kahramanmaraş spor: 0
4. dakika Kahramanmaraş sağ taraftan serbest vuruş kullandı, Cengiz dokundu, Osman sert vurdu top direğin dibinden auta çıktı.
7. dakika GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
İlk golün şokunu atlatamayan Kahramanmaraş spor kalesinde ikinci golü gördü.
Sol taraftan Mehmet Besler'in iki rakibini çalımladıktan sonra ceza sahasına ortaladığı topa Ersin çıktı. Ersin  kafa vuruşuyla topu ağlara göndererek   Takımını 2-0 öne geçirdi.
Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyitspor: 2 Kahramanmaraşspor:0
21. dakikada GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL
Oyuna hızlı başlayan Kütahya temsilcisi ilk yirmi dakikaya 3. golü de sığdırdı. Sağ taraftan başlayan Linyit atağında Onur topu Ersine çıkardı. Ersinin şık pasını iyi takip eden Hüseyin plase bir vuruşla takımının 3-0 öne geçmesini sağladı.
Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyitspor:3 Kahramanmaraşspor:0
Karşılıklı ataklarla devam maçın ilk yarısı bu skorla bitti.
Kahraman Maraş ikinci yarıya, kararlı başladı.
61. dakika Gelişen Maraş atağında Osman topu Kasımın önüne bıraktı Kasım sert vurdu İbrahim topu yatarak kontrol etti.
65. dakikada Sağ taraftan Cengiz'in Ortasına müsait pozisyonda oyuna ikinci yarı giren Bünyamin çıktı. Bünyamin topu auta attı. Maraş mutlak bir golden oldu.
70. dakikada gelişen Maraş atağında Kasım linyit savunması tarafından düşürülünce orta Hakem Mesut ÇARIK penaltı noktasını gösterdi. Penaltıyı Bünyamın kullandı. İbrahim'in kapattığı köşeden topu ağlarla buluşturdu.
Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyitspor:3 Kahramanmaraş: 1
85. dakikada GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL
Linyit spor'un 4. golü geldi. Maçın yıldızlarından Uğur Avadan aldığı topu Emrah'ın önüne bıraktı Emrah düzgün ve sert vuruşla takımının 4. golünü filelere bıraktı.
Tavşanlı Belediyesi TKİ Linyitspor:4 Kahramanmaraş: 1
Karşılaşmada başka gol olmayınca Linyit kendi evinde Maraş'ı 4-0 yenerek İKİNCİ LİG hayaline kavuşmuş oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com