"Merhamet ceza yer mi?"

"Merhamet ceza yer mi?"
Merhamet dizisindeki rakı sahneleri, Milliyet yazarı Sina Koloğlu'nun bügükü köşesindeydi...

Sina Koloğlu, alkolle ilgili yeni düzenlemelerin ardından, Kanal D'nin sevilen dizisi Merhamet'teki rakılı sahnlerle ilgili sorulara yanıt aradı.

RTÜK'ün radarına takılan dizilerin paçayı kurtaramadığını biliyoruz? Peki, Merhamet'i nasıl bir akıbet bekler? Cevabı Sina Koloğlu'nun yazısında.

İşte Koloğlu'nun yazısından ilgili bölüm:

"MERHAMET’ CEZA YER Mİ?
 
Yeni sezonun iddialı dizilerden “Merhamet” başladı. Bir sahnesinde, güvenlikçi Sinan’la Sermet, Boğaz’da rakı keyfi yapıyordu. Muhabbet ekrana geldi. Mezeler masada, rakılar yudumlanıyor. Buzlama yok.
 
Anason kokusuna haddinden fazla duyarlı bir televizyon ortamındayız. Peki Kanal D bu sahneyi neden buzlamadı? Bana göre bir tavır söz konusu. Mafya babası elinde tesbihiyle o masayı donatır; dostunu düşmanını çağırır. Ha, bu sahne çocuklara kötü örnek mi oluyor? Yo, asıl “kötü örnekleri” biz yeni yetme “reisler”de görüyoruz. Neyse o ayrı bir konu.
 
Gelelim “Merhamet”e... Bu sahne olsa olsa bana kötü örnek oldu. Canım öyle bir rakı çekti ki... Bu sene ekranda “içki kovalamacası yılı” olacak. Daha çok konuşacağız. Tematik kanallardan sinema kanallarına büyük gözaltı gelecek. Şimdi daha uyanmadılar, gözden kaçıyor ama çok yakındır. Bu arada dizinin son karelerinde Sermet yine elinde iki kadeh bir şampanyayla odaya girdi!"

Sina Koloğlu'nun yazısının devamını buradan okuyabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com