Merhum Başbakan Defnediliyor!

Merhum Başbakan Defnediliyor!
Vefat eden Saadet Partisi lideri ve eski başbakanlardan Erbakan defnediliyor...

08.24: ERBAKAN'IN CENAZESİ UÇAKLA İSTANBUL'A GÖNDERİLDİ

Eski başbakanlardan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın cenazesi uçakla İstanbul'a gönderildi.

Erbakan'ın naaşı Hacı Bayram-ı Veli Camisinde kılınan cenaze namazının ardından özel ambulansla Esenboğa Havalimanına getirildi. Erbakan'ın tabutu havalimanında bulunan polislerin omuzlarında taşınarak uçağa alındı.

Daha sonra yolcuları arasında Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, kızları Zeynep Baykoç ve Elif Erbakan Altınöz, damatları Mehmet Altınöz, Faruk Baykoç, yakın çalışma arkadaşları ve eski milletvekillerinin de bulunduğu uçak saat 08.20'de İstanbul'a hareket etti.

07.24: ERBAKAN'IN CENAZE NAMAZI KILINDI

Ankara'da hayatını kaybeden Refahyol hükümeti dönemi Başbakanı ve Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan için Hacı Bayram Veli Camii'nde sabah namazı sonrası cenaze namazı kılındı.

Namaza çok sayıda vatandaş iştirak ederken bakanlardan da katılanlar oldu. Daha önce cenazenin sadece camiye getirileceği ve sabah namazı sonrası dualar okunacağı bildirilmişti. Ancak cemaatin bir hayli kalabalık olmasından ötürü kerahet vaktinin çıkmasının ardından cenaze namazı kılındı. Namazın ardından cenaze, özel uçakla İstanbul'a gönderilmek üzere konvoy eşliğinde Esenboğa Havalimanı'na götürülüyor.

07.10: ERBAKAN'IN SEVENLERİ AKIN AKIN FATİH CAMİİ'NE GELİYOR

Saadet Partisi Genel Başkanı ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın cenaze namazının kılınacağı Fatih Camii, sabahın erken saatlerinde namaza katılmak isteyen sevenleri tarafından dolduruldu. Cenaze namazı sebebiyle bazı cadde ve yollar trafiğe kapatıldı.

Necmettin Erbakan'ın cenaze namazına katılmak isteyenler Türkiye'nin dört bir yanından Fatih Camii'ne akın etti. Otobüslerle Fatih'e gelen insanlar, Edirnekapı'da otobüslerden inerek camiye yürüdü. Otobüsler ise Kazlıçeşme Meydanı'na yönlendirildi. Fatih Camii avlusu henüz saat 07.00'da tıklım tıklım doldu. Polis cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Cenaze namazı sebebiyle Fevzipaşa Caddesi, Macar Kardeşler Caddesi, Vatan Caddesi, Onuncu Yıl Caddesi ve Halıcılar Caddesi trafiğe kapatıldı. Polis bu noktalarda saat 07.00'den itibaren güvenlik önlemlerini artırdı.

06.44: ERBAKAN'IN CENAZESİ HACI BAYRAM-I VELİ CAMİSİNE GETİRİLDİ

Eski Başbakanlardan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın cenazesi Hacı Bayram-ı Veli Camisine getirildi.

Hacı Bayram-ı Veli Camisine, Erbakan'ı son yolculuğuna uğurlamak isteyen çok sayıda seveni geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi camiye gitmek isteyenler için saat 04.00'ten itibaren otobüs ve metro seferleri düzenledi.

Polis ekiplerinin Hacı Bayram-ı Veli Camisi çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlendi.


06.43: ERBAKAN'IN CENAZESİNİ TAŞIYAN AMBULANS HACI BAYRAM VELİ CAMİ'SİNE GİTMEK ÜZERE BALGAT'TAKİ EVİNDEN AYRILDI

Önceki gün hayatını kaybeden eski başbakanlardan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın cenazesini taşıyan ambulans, Balgat'taki evinden ayrıldı.

Cenazeyi taşıyan ambulansın hareketinden önce evin etrafındaki park halindeki bazı araçlar da çekicilerle kaldırıldı. Polis ekipleri evin etrafında güvenlik önlemleri aldı.

Cenaze namazının kılınacağı Hacı Bayram Veli Camisi'ne giden ambulansa, bazı milletvekilleri, partililer, sevenleri ve polis ekipleri eşlik ediyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com