Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Emet'te anıldı

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Emet'te anıldı
Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu genel başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 3. yılında Kütahya'nın Emet ilçesinde dualarla anıldı.

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu genel başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 3. yılında Kütahya'nın Emet ilçesinde dualarla anıldı.
Yazıcıoğlu için İlk olarak ilçe merkezinde bulunan Kaynarca camiinde mevlid okutuldu.Büyük kalabalığın olduğu mevlid sonunda helva dağıtıldı.
Helva dağıtımının ardından bir açıklama yapan BBP Emet İlçe Başkanı Cemal Tanrıkulu, "Merhum şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadet süreci ve sonrası yaşananlarla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Danıştay, İçişleri Bakanlığının dönemin bazı yetkilileri hakkında soruşturma izni verilmemesine ilişkin kararını iptal etti. Bu kararla olayda kastı, ihmali ve suçu olduğu düşünülen dönemin yetkilileri hakkında da soruşturma açılabilecek. Cumhurbaşkanlığı DDK raporlarına rağmen; ‘kazadan kaza çıkartmayın’ diyen bir Ulaştırma Bakanı’nın, olayı Meclis araştırma raporlarıyla ört bas etmeye çalışan bir komisyonun, olayın öncesi ve sonrası yaşanan süreçte kastı ve ihmalleri ayan beyan ortada olanların, kaza diye rapor hazırlayanların usulsüzlüklerinin olduğu bir noktadan bu noktaya gelinmesini de çok önemli bir adım olarak görmekteyiz. Muhsin Başkan’a suikast yapan ve yaptıranların; bu, kaza, faili meçhul ve şüpheli olarak görülen olaylarında failleri olduğu yada aynı oluşum içerisindeki kişi ve kişilerce tasarlandığı da bu süreç ile ortaya çıkacaktır. RABBİM onların oyunlarını, tuzaklarını başlarına çevirecektir. İşte kafirlerin, hainlerin, teröristlerin hesap edemediği budur. Tüm şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com