Merkel'den kötü haber

Merkel'den kötü haber
Almanya Başbakan'ı kayak yaparken sakatlandı

Sözcüsü Steffen Seibert, 59 yaşındaki Merkel'in Noel ve yılbaşı tatilini geçirdiği İsviçre'nin Engadin bölgesinde kayak yaparken düştüğünü açıkladı. Kazanın "düşük hızda" gerçekleştiğini belirten Seibert, başka detay vermedi.

Merkel'in leğen kemiğinin sol arka tarafında çatlak olduğu ve önümüzdeki üç hafta boyunca gerçekleşmesi planlanan randevularının iptal edildiği bildirildi. Seibert, koltuk değnekleri yardımıyla yürüyen Merkel'in bu süre boyunca mümkün mertebe evden çalışacağını belirtti.

Seibert, Merkel'in başta sadece incinme sandığı ağrılarının nedeninin, Berlin'e döndükten sonra yapılan muayene sonucunda leğen kemiğindeki bir çatlak olduğunun anlaşıldığını sözlerine ekledi.

Çarşamba günkü Varşova ziyaretini erteleyen Merkel'in, Perşembe günü Lüksemburg'un yeni Başbakanı Xavier Bettel ile yapmayı planladığı görüşmeyi de iptal ettiği açıklandı. Merkel'in buna karşın Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan, yılın ilk kabine toplantısına başkanlık edeceği belirtildi.

Yaklaşık 10 gün önce de ünlü Alman pilot Michael Schumacher, Fransa Alpleri'nde kayak yaparken kaza geçirip komaya girmişti. (MRE)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com