Merkel’e bir fotoğraf şoku daha

Merkel’e bir fotoğraf şoku daha
Almanya Başbakanı Angela Merkel yeni bir fotoğraf kriziyle karşı karşıya.

Geçtiğimiz günlerde gençlik yıllarına ait çıplak bir fotoğrafının yayınlanmasının ardından Merkel, bu kez de Polonya'nın ünlü dergisi Uwazam Rze'ye kapak oldu.
 
Photoshop'ta hazırlanan fotoğrafta üzerindeki çizgili pijama ve kafasındaki bereyle tel örgülerin arkasında duran Merkel toplama kampı kurbanı olarak gösteriliyor. Dergi bu fotoğrafla birlikte "Tarihin Çarpıtılması: Almanlar kendilerini nasıl İkinci Dünya Savaşı'nın kurbanı haline getirdi" manşeti atıldı.
 
Polonya'nın saygın dergilerinden olan Uwazam Rze'nin bu kapağı yapmasının sebebi ise Alman ZDF kanalında Mart ayında yayınlanan üç bölümlük belgesel "Our Mothers, Our Fathers"(Annelerimiz, Babalarımız) oldu.
 
İkinci Dünya Savaşı'nda beş Almanın başından geçenlerin konu edildiği mini filmde Polonyalıların Yahudilere karşı düşmanca tavırlar sergilerken gösterilmesi tepki topladı.
 
Filmin yayınlanmasını ardından televizyon kanalına şikayet mektubu yazan Polonyalı diplomat Jerzy Marganski filmde gerçeklerin yansıtılmadığını, 200 bin sivil Polonyalının Yahudilere yardım ettikleri için öldürüldüğünü belirtti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com