“Merkezde binicilik eğitimleri de verilecek”

“Merkezde binicilik eğitimleri de verilecek”
Uşak Belediyesi zihinsel engelli vatandaşların tedavisinde kullanılacak Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Sağlık Merkezi inşa ediyor. Belediye Başkanı Ali Erdoğan binicilik eğitimlerinin de verileceği merkezin 2012 yılında hizmete açacaklarını söyledi.

Uşak Belediyesi zihinsel engelli vatandaşların tedavisinde kullanılacak Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Sağlık Merkezi inşa ediyor. Belediye Başkanı Ali Erdoğan binicilik eğitimlerinin de verileceği merkezin 2012 yılında hizmete açacaklarını söyledi.

Fatih Mahallesi Çoban Çeşme Parkı yanında inşa edilecek Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Sağlık Merkezi yaklaşık 700 bin TL'ye mal olacak. Merkez hizmete açıldığında binicilik eğitimi almak isteyenler ve atlı spora merak duyanlar belli bir ücret karşılığında gerekli eğitimi alabilecek. Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hizmete açacakları merkezin gerekli ilgiyi göreceğine inandıklarını söyleyen Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, amaçlarının zihinsel engelli çocukların tedavisine yardımcı olmak ve atlı sporun gelişmesini sağlamak olduğunu söyledi.
İnşaatı devam eden merkezde 40 at bulunacağını ve her iki ata bir seyis çalıştıracaklarını anlatan Ali Erdoğan, “Merkez hizmete açıldığında ilk anda 20 at satın alacağız. Daha sonra at sayısını 40'a çıkartacağız. Zihinsel engeli çocukların eğitimi ve tedavisine hizmet edecek bu merkez aynı zamanda binicilik kursları için de kullanılacak. Merkezi belediye olarak biz işleteceğiz. Binicilik kulübü kurup atlı sporun gelişmesine katkı sağlayacağız. Merkezde seyisler, eğitmenler ve veteriner hekimler görev yapacak. At sporuna meraklı herkes bu merkeze gelerek binicilik eğitimi alabilecek. Uşak'ta uzun yıllardan beri atlı cirit sporu oynanıyor. Ata sporumuz olan cirit sporunu da bu merkezde vereceğimiz eğitimlerle katkı sağlayabiliriz. 2012 yılında hizmete girecek Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Sağlık Merkezi yaklaşık 700 bin TL'ye mal olacak” dedi.
Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Sağlık Merkezi için bazı illere teknik gezi düzenlediklerini de anlatan Ali Erdoğan, “Belediye olarak Uşak'ın daha yaşanabilir modern bir kent olması için mesire alanları, yeni parklar ve bu tip sosyal projelere önem veriyoruz. Son yıllarda zihinsel engelli öğrencilerin tedavisi için bu tip merkezler yaygınlaşmaya başladı. Bizde ilimizde böyle bir merkez inşa etmeyi planladık. Gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kentte böyle bir uygulamaya ihtiyaç olduğuna karar verdik. Belediye olarak bu tür sosyal projelere büyük önem veriyoruz. Yeniceköy Caddesi'nde bir adet gençlik merkezi inşa ettik. O bölgede yaşayan gençlerimiz ve kadınlarımız merkeze yoğun ilgi gösterdi. Yeni gençlik merkezleri açmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu tür sosyal projeleri şehrin her bölgesinde eşit olarak uygulamaya özen gösteriyoruz. Mahallelerimizin sosyo ekonomik yapısına uygun yatırımları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com