Mersin'de asker oğlu için çöpten atık topluyor

Mersin'de asker oğlu için çöpten atık topluyor
Mersin'de gördüğü şiddet nedeniyle evi terk edip iki çocuğuyla birlikte yaşayan 60 yaşındaki Semihan Aslan, vatani görevini yapan oğluna harçlık gönderebilmek için her gün 50 kilometre yürüyerek çöpten atık kağıt ve ekmek topluyor.
Adana’da yaşayan Semihan Aslan, eşi Ramazan Aslan’dan gördüğü şiddet nedeniyle 14 yıl önce biri 6 diğeri bir yaşında olan iki oğlunu da yanına alarak evden kaçtı.

Mersin’de banyosu ve tuvaleti dahi olmayan tek odalı bir eve yerleşen Semihan Aslan, geçimini çöp toplayarak sağlamaya başladı. Aradan geçen 14 yıllık süre içerisinde eşini hiç görmediğini belirten Semihan Aslan, resmi olarak da boşanamadı.
 
Geçtiğimiz günlerde, birlikte çöp topladığı büyük oğlu 20 yaşındaki Bayram, vatani görevini yapmak için Erzincan’a gitti. Şu an 14 yaşında olan ilköğretim okulu 7’nci sınıf öğrencisi oğlu Mustafa ile birlikte yaşamaya başlayan Semihan Bayram’ın evinin bütün yükü omuzlarına bindi. Aslan, evini geçindirmek ve asker oğluna harçlık gönderebilmek için  her gün 50 kilometre yürüyüp çöplerden atık kağıt ve ekmek toplamaya çalışıyor.  
 
Aslan, eşinin kendisini sürekli dövdüğünü ve bu nedenleevi terk ettiğini belirterek, "Eşim bana her gün şiddet uyguladı. Yediğim dayaklar nedeniyle boynumda rahatsızlık oluştu. Eşimin şiddetine dayanamayarak iki çocuğumla birlikte evden ayrıldım. O günden beri eşim bize ne aradı ne sordu hala resmi olarak boşanmadık bile. Bize hiçbir yardımı olmaz" dedi. 
 
Çocuklarına hem annelik hem de babalık yaptığına dikkat çeken anne Aslan şunları kaydetti: 
 
"Tek odalı banyosu tuvaleti olmayan bir evde oğullarımla birlikte yaşam mücadelesi veriyorum. Küçük oğlum ilköğretim 7. sınıfa gidiyor. Büyük oğlumda benimle çöp topluyor evimizi geçindiriyorduk. Ancak büyük oğlum askerlik çağı geldiği için vatani görevini yapmak üzere Erzincan'a gitti. Bu nedenle şimdi evin bütün yükü benim omuzlarımda. Asker oğluma harçlık gönderebilmek için her gün 50 kilometre yürüyerek çöplerden kağıt, bidon ve ekmek topluyorum. Oğlum askerde başkasının ağzına bakmasın orada rezil olmasın diye çöp topluyorum. Oğlumu askere gönderdiğimden beri evimde Türk Bayrakları asılı. O şimdi Erzincan'da 32. Mühimmat Bölük Komutanlığı'nda vatani görevini yapıyor." 
 
Oğlunun telefonda kendisine 'üzülme anne beni düşünme' dediğini anlatan Aslan, "Ben nasıl üzülmem ben bir anneyim. Oğlumun arkadaşları yiyip içerken oğlum onların ağzına bakıyor. Bunu öğrenince kahroldum. Şimdi oğluma harçlık göndermek için var gücümle çalışıyorum. Ben onları babasız büyüttüm hem annelik hem babalık yaptım" diye konuştu. 
 
Yaşıtları sıcak sobanın başında otururken kendisinin yağmur çamur demeden çocukları için çalıştığının altını çizen Aslan şöyle devam etti: 
 
“Ben ilkokula bile gitmedim. Askerdeki oğlumda ilkokuldan sonra okumadı. Ama küçük oğlumu okutacağım. O da bana okuldan kalan zamanında ağabeyi için yardım ediyor. Ama ben onu mutlaka okutacağım. Çünkü ben okumadım 60 yaşında hala çöp topluyorum çocuğum benim gibi olmasın."(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com