Mersin'de günlerce süren işkence

Mersin'de günlerce süren işkence
Mersin'de oturan 29 yaşındaki Saadet Ç., 3 yıldan bu yana resmi nikahsız yaşadığı 42 yaşındaki Cemil S.'n'in kendisini sopa, tekme ve yumruklarla dövdüğünü öne sürüp, polise sığındı.

Resmi nikah istediği için sevdiği adamın saldırısına uğradığını söyleyen Saadet Ç.'nin sırtı ve kolunda olaşan morluklar nedeniyle Adli Tıp Kurumu'nca 10 gün iş göremez raporu verildi. Şikayet üzerine gözaltına alınan Cemil S. ise çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İddiaya göre, evli ve 2 çocuk babası Cemil S., yaklaşık 3 yıl önce dayısının kızı Saadet Ç.'ye, eşinden boşanıp kendisiyle evleneceğini söyleyerek birlikte yaşamaya başladı.

Geçen süreçte resmi nikahlı eşiyle barışan Cemil S., Saadet Ç. ile de birlikteliğini sürdürdü. 4 gün önce Saadet Ç., tekrar boşanıp kendisiyle resmi nikah yapılmasını isteyince, ikili arasında tartışma çıktı. Saadet Ç. evi terk edip, Turgut Reis Mahallesi'ndeki annesinin evine gitti.

Saadet Ç., hastanede tedavi gören kardeşine yemek götürürken, Cemil S. yolunu kesip, kaçırdı. Adresini bilmediği bir eve götürülen Saadet Ç., burada 3 gün boyunca alıkondu. Cemil S., kendisiyle ilişkisini sürdürmeye zorladığı Saadet Ç.'yi sopa, tekme ve yumruklarla dövdü. Bir ara balkona çıkan Saadet Ç., bağırıp yardım isteyince, çevredeki vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Gelen polisler Saadet Ç.'yi alıkonduğu evden kurtarıldı.

Saadet Ç.'nin sırtında ve kolunda derin morluklar oluştuğunu gören polisler, hastanedeki ilk tedavisinin ardından Adli Tıp Kurumu'na götürdü. Burada Saadet Ç.'ye 10 gün iş göremez raporu verildi. Genç kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan Cemil S., ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Annesi Meral Ç. tarafından tedavisi sürdürülen Saadet Çetik, kenisine yapılanları anlatırken şunları söyledi:

"Eşinden boşanıp, benimle resmi nikah kıyacağını, ev kuracağını söylüyordu. Ama verdiği sözleri tutmadı. Bu nedenle yaptığımız tartışmalarda bana şiddet uyguladı. 'Çalışıp para getireceksin' diye baskı yaptı. Ben de kabul etmeyip, onu terk ettim. Hastanede tedavi gören kardeşime yemek götürürken, yolumu kesip, kaçırdı. Annemi ve ağabeyimi öldürmekle tehdit etti. 3 gün boyunca beni eve kapattı. Sopa, tekme ve yumrukla dövdü. Bir ara balkona çıkıp, yardım isteyince elinden kurtuldum. Mahkemede bize zarar vermeyeceğine dair söz verince serbest bıraktılar. Ama çıktıktan sonra yine tehditlerini sürdürüyor. Can güvenliğim yok, devletten yardım bekliyorum."

Kızının yaşadıkları karşısında gözyaşı döken Meral Ç. ise eşinin yatalak hasta olduğunu, oğlunun hastanede tedavi gördüğünü söyledi. Meral Ç., "Evimizin erkekleri hasta olduğu için bizi sahipsiz gördü. Kızımı öldüresiye dövdü. Kızımı kötü yola düşürmek istiyor. Onu çalıştırmak istiyor. Devlet büyüklerimizin bize sahip çıkmasını istiyoruz" diye konuştu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com