Mersin'de hükümete büyük tepki

Mersin'de hükümete büyük tepki
Mersin'de 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nedeni ile eylem yapan eğitimciler, Eğitim-Sen üyesi bir çok eğitimcinin halen cezaevinde bulunmasına tepki göstererek, İzmir'de öğrencisi tarafından bıçaklanarak öldürülen öğretmen Sevilay Durukan'ın (40), fotoğraf
5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nedeni ile Eğitim-Sen üyesi bir grup Çankaya Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bir araya geldi. Ellerinde 'KESK'e dokunma yazılı dövizlerin yanı sıra cezaevinde bulunan eğitimciler ile İzmir'de öğrencisi tarafından bıçaklanarak öldürülen öğretmen Sevilay Durukan'ın fotoğraflarını taşıyan yaklaşık 50 kişilik grup çeşitli sloganlar attı. Ardından da öldürülen öğretmen Sevilay Durukan'ın fotoğrafına karanfil ve kurşun kalem bıraktılar.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
Daha sonra konuşan Eğitim-Sen Şube Başkanı Remzi Çiftçi, hükümeti eleştirdi. Çiftçi, öğretmenlerin hak ettiği değeri görmediğini ifade ederek, "Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in öğretmenleri sık sık aşağılayan, yaptıkları işi küçümseyen söylemleri devam etmektedir. Bakanın fazla tatil yaptığımızı, işe geç geldiğimizi ve az çalıştığımızı söylemesi, Başbakan'ın az çalışıp çok para aldığımızı söylemesi. Yine en son Milli Eğitim Bakanının ataması yapılmayan öğretmenler için yem bekleyen güvercin benzetmesi yapması eğitim emekçilerinin içinde bulunduğu durumu açıkça ortaya koymaktadır. Asıl mesleği işletmeci olan bir bakının eğitime bakışı da ancak bu kadar olur. AKP'nin 10 yıldır benimsediği emek düşmanı politikalar eğitim emekçilerinin yoksullaşmasına yol açmıştır" dedi. 
 
Konuşmanın ardından eylemci grup olaysız bir şekilde dağıldı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com