Mesaj TV'de İşlerin Karıştığı An!

Mesaj TV'de İşlerin Karıştığı An!
Bağımsız Türkiye Partisi lideri Haydar Baş'ın konuk olduğu programda kavga çıktı, bir konuk diğer izleyiciler tarafından linç edildi...

Mesaj TV'de dün gece benzerine az rastlanan bir olay yaşandı! RTÜK konuya müdahale eder mi bilinmez ama programa katılan bir konuk, söylediği sözler nedeniyle stüdyodakiler tarafından önce susturulmaya çalışıldı ardından da fiziki müdahaleye uğradı. Yönetmen görüntüyü genele sabitleyerek yaşananları izleyiciden kaçırsa da duyulan bir çığlık, stüdyoda yaşananları aktarmaya yetti de arttı bile!

Bağımsız Türkiye Partisi lideri Haydar Baş'ın konuk olduğu programda kavga çıktı bir konuk diğer izleyiciler tarafından linç edildi. Mesaj TV'de ekrana gelen EKO Analiz'de BTP lideri, partisinin ekonomik programını anlattı ve soruları yanıtladı. Toplum birliğinde ve uzlaşının önemini anlatan Baş, milli birliğin önemine değindi ve iç kavgaların sadece dış mihrakların işine yarayacağını söyledi.

"NE MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE!"

Konuşmasında Lozan Antlaşmasına değinen Baş, İnönü'nün azınlık hakları konusundaki tutumunun Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte istişare edilerek belirlendiğini ve bugünkü siyasilere çok büyük dersler taşıdığını ifade etti. Atatürk'ün Müslüman olanlar ile gayrimüslimler arasında bir ayrım yaptığını ve Müslüman olan tüm bireylerin Türk olarak kabul ettiğini az sayıdaki gayrimüslimin ise azınlık olarak kabul ettiğini söyleyen Baş, şöyle konuştu:

"Türkiye'de 36 tane etnik grup var ve bunlar Müslümandır o halde Atatürk'ün ayrımına göre bunlar Türktür. Peki Müslüman olmayanlar kimdir? Onlarda işte azınlıktır. Soyu Türk olsun, Kürt olsun, Laz olsun eğer Müslüman değilse onlar azınlıktır. Bu ayrı kim koymuştur? İşte bu ayrımı Mustafa Kemal Atatürk koymuştur. Bunun manası şudur arkadaşlar: Mustafa Kemal diyor ki Ne mutlu Türküm diyene! Yani Müslüman olan Türk olduğuna göre ne demek istiyor: Ne mutlu Müslümanım diyene!.."

SEYİRCİYİ BAĞIRTA BAĞIRTA DÖVDÜLER

BTP lideri konuşurken zaman zaman ekrana gelen izleyici daha sonra söz almak istedi. "Hocam Muhammed dediğin peygamber efendimiz hazreti Muhammed Mustafa'dır.. Niye Muhammed diyorsun.. Sen bizzat şeytana uymuşsun" diye eleştirdi. Mikrofon olmadığı için konuşması anlaşılmayan izleyici önce ekrana getirildi; ancak diğer izleyicilerin müdahale etmesi üzerine yönetmen tarafından yayından alındı.

Gözü önünde yaşananlar karşısında önce şaşıran Baş, seyircinin bırakılmasını istese de diğer katılanları ikna edemedi. Tam bu sırada yayına yansıyan çığlık ve feryat sesleri stüdyoda izleyicinin nasıl dayak yediğini anlatmaya yetti de arttı bile!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com