Meşaleli eylem

Meşaleli eylem
KÜTAHYA'DA PARKTA MEŞALELER YAKAN GRUP, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÜYELERİNİN TESLİM OLMASI SIRASINDA YAŞANANLARI PROTESTO ETTİ.

KÜTAHYA'DA PARKTA MEŞALELER YAKAN GRUP, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÜYELERİNİN TESLİM OLMASI SIRASINDA YAŞANANLARI PROTESTO ETTİ. 
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesine üye şehit yakınları ve gazilerden oluşan grup, meşalel yakarak, terör örgütü PKK üyelerinin teslim olması sırasında yaşananları protesto etti.
Zafer Meydanı'ndaki Azerbaycan Parkı'nda toplanan, ellerinde Türk bayrakları ve şehit fotoğrafları taşıyan grup, Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilciliğinin destek verdiği eylemde ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Vatan sana canım feda'' sloganları attı.
Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilcisi Mehmet Karabekir, burada yaptığı konuşmada, terör sorunu sona erinceye kadar perşembe akşamları yinelenecek eylemin tüm Türkiye'ye yayılmasını arzu ettiklerini bildirdi.
Bu eylemin siyasi bir yönü bulunmadığını ifade eden Karabekir, ''Bu, şehitlerimizin kanına sahip çıkma hareketidir. Terör olayı, anarşi bitinceye kadar inşallah bu hareket Kütahya'dan başlayıp tüm Türkiye'ye yayılacaktır. Bundan sonraki eylemlerimizde Türkiye Kamu-Sen ile Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği pankartları burada olmayacak. Tüm sivil vatandaşlarımızı ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle bekliyoruz'' dedi.
Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan grup, ellerindeki meşaleleri yaktıktan sonra birlikte dua etti.
Grup daha sonra olaysız dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com