Mescit Sokağın Günahı Ne?..

Mescit Sokağın Günahı Ne?..
Kütahya'nın Sultanbağı Mahallesindeki bütün sokaklara doğalgaz bağlantısını sağlayan Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Sultanbağı'nda bulunan Mescit Sokağa bir yıla yakın bir süreden beri doğalgaz bağlantısı yapmadığını dile getiren M

Kütahya'nın Sultanbağı Mahallesindeki bütün sokaklara doğalgaz bağlantısını sağlayan Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Sultanbağı'nda bulunan Mescit Sokağa bir yıla yakın bir süreden beri doğalgaz bağlantısı yapmadığını dile getiren Mescit Sokak sakinlerinden Hüseyin Aksın; 'Çinigaz yetkilileri bizi görmemezlikten geliyor. Türlü bahanelerle bizi başlarından savuyorlar' şeklinde yaşanan çifte standartlığa tepki gösterdi.
Bir yıldan beridir bizim evlerimizin bulunduğu Mescit Sokaka doğalgazın bağlanması için çoluk çocuğumuzla hatta evlerimizdeki yaşlı anne ve babalarımızla defalarca Kütahya'da bulunan Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye gitmemize rağmen her seferinde Çinigaz türlü bahanelerle bizi evlerimize gönderdi diyen Hüseyin Aksın (40);' Artık sesimizi duyuracağımız kimse kalmadı' dedi.
Sultanbağı Mahallesi'nde bulunan sokaklar arasında bile çifte standartlık yapıldığını dile getiren Aksın, aynı mahalledeki komşularının doğalgazdan faydanıldığını ama kendilerinin doğalgazdan yararlanamadıklarını vurgulayarak, bu duruma Mescit Sokak sakinleri olarak çok üzüldüklerini belirtti.
Çinigaz'ın neden Mescit Sokaka doğalgaz akışını yapmadığını açıklayan Hüseyin Aksın, şu bilgileri verdi:
'Biz Mescit Sokak sakinleri olarak Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye defelarca gittik. Çinigaz yetkilileri bize 'sizin sokak çok dar o sokağa ambulans, itfaiye ve benzeri araçlar giremez onun için doğalgaz bağlantısını yapamıyoruz' dediler. Ancak bizim sokaktan daha dar sokaklara hatta ve hatta çıkmaz sokaklara bile Çinigaz doğalgaz bağlantısını sağlarken neden bizim sokağa bahaneler bularak doğalgaz bağlantısını sağlamıyor.' şeklinde çarpıcı açıklamalarda bulunarak Çİnigaz'ın nedensiz yere sokaklarına doğalgaz bağlantısını yapmadığını iddia etti.
Mescit Sokak sakinlerinden Fatma Yavuz (55) ise yaşlı olduğunu soba ile uğraşamadığını ve aynı zamanda annesine bakmak zorunda kaldığını dile getirerek, evlerine bir an önce doğalgazın bağlanmasını istedi.
Ben yaşlı bir biriyim annemde yürümekte zorluk çekiyor dolayısıyla soba veya elektirikli şofben ile ihtiyaçlarımızı gidermekte çok zorlanıyoruz, bütün mahallemizde doğalgaz bağlantısı yapılmışken bizim sokakta doğalgaz bağlantısını yapmadılar. Niye bize ikinci sınıf vatandaş gözüyle bakıyorlar diyen Fatma Yavuz; 'Bu yaşlı halimizle bizde biraz rahat yüzü görmek istiyoruz. Neden yetkililer bizi görmemezlikten geliyorlar. Bizim sokağın günahı ne?' şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com