Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri-3

Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri-3
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, Anadolu Öğretmen Lisesi ve Çok Programlı Lisesi öğrencilerine yönelik “Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri-3” konulu seminer düzenlendi.

 Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, Anadolu Öğretmen Lisesi ve Çok Programlı Lisesi öğrencilerine yönelik “Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri-3” konulu seminer düzenlendi. 

Pazarlar Çok Programlı Lisesi Konferans Salonu'nda “Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri” adı altında düzenlenen seminere konuşmacı olarak, Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisi Prof. Dr. Abdurrahman Bayram katıldı.

Seminere dinleyici olarak Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Karahan, Meslek Yüksekokulu Sekreteri Mustafa Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, Çok Programlı Lisesi Müdürü İzzet Uzun, Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Hüseyin Çapar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çok Programlı Lisesi Müdürü İzzet Uzun, kariyer günlerini geleneksel hale getirmek istediklerini vurgulayarak, “Meslek seçmek ne kadar önemli ise mesleğinin hakkını vermekte o kadar önemlidir. Mesleği seçerken ne kadar kazanacağımı düşünmektense mesleğin hakkını ne kadar verebilirim sorusuna cevabı düşünmeliyiz. “Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri-3” adli seminerimize konuşmacı olarak katılan Prof.Dr. Abdurrahman Bayram’a teşekkür ederim” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisi Abdurrahman Bayram, konuşmasına başlarken özgeçmişini anlatması ve Profesörün Pazarlar'lı olduğunu öğrenen öğrenciler seminere daha fazla ilgi gösterdi.

Prof. Dr. Bayram, “Ben de İlkokulu Pazarlar’da okudum. Babamın mesleği dolayısıyla diğer illerde öğrenimimi tamamladım. Meslek seçiminde maddiyatı düşünmeden sevebileceğiniz ve hayatınız boyunca zevk alabileceğiniz mesleği seçiniz. Üniversiteyi kazanabilmek için çok çalışmanız gerekiyor. Sizlere en büyük tavsiyem planlı ders çalışın. Günlük mutlaka en az 4-5 saat ders çalışmanız gerekiyor. Hangi mesleği seçerseniz seçiniz mesleğinizin en iyisi olunuz. Mesleğiniz de başarılı olabilmek için de üniversiteyi kazanmanız ve üniversitede iyi notlar almanız gerekiyor” dedi.

Türkiye'nin hangi Üniversitesini okursanız okuyun okulunuzda derece yapmanız gerektiğini belirten Prof. Dr. Bayram, “hedeflerinizi yüksek tutun. Hedeflerinizi yüksek tutarsanız biliniz ki o hedefi mutlaka ulaşırsınız. İdealist olunuz. Para için bir mesleği seçerseniz bu mesleği yapamazsınız. Meslekleri seçerken maaş olarak dikkate almayın. Güzel bir meslek seçerseniz ekonomik getirisi mutlaka arkasından gelir. Benim temennim hepinizin kafasından geçen idealist meslekler seçmeniz. Sizin içinizden bilim adamları, hâkimler ve savcılar çıkar” dedi.

Prof. Dr. Abdurrahman Bayram'ın yaptığı konuşma öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Mesleki Kariyer Günleri semineri öğrenciler tarafından konuşmacı Prof. Dr. Abdurrahman Bayram'a sorulan sorular ve cevaplar ile sona erdi.

Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri programının bitiminde Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun ve Çok Programlı Lisesi Müdürü İzzet Uzun tarafından Prof. Dr. Abdurrahman Bayram'a plaket takdim edildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com