'Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri' Semineri

'Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri' Semineri
Kütahya’nın Pazarlar İlçeMilli Eğitim Müdürlüğü'nün öncülüğünde Anadolu Öğretmen Lisesi ve Çok Programlı Lisesi öğrencilerine “Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri” adı altında seminer düzenlendi

Kütahya’nın Pazarlar İlçeMilli Eğitim Müdürlüğü'nün öncülüğünde Anadolu Öğretmen Lisesi ve Çok Programlı Lisesi öğrencilerine “Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri” adı altında seminer düzenlendi.
Pazarlar Çok Programlı Lisesi konferans salonunda 'Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri' adı altında düzenlenen seminere konuşmacı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, İlçe Müftüsü Mustafa Türköz, Dr. Eda Eylener, Hemşire Hacer Çakır Köse, Astsubay Çavuş Fırat Karabörg ve Muhasebeci Bilal Kocabaş katıldı.
330 öğrencinin ve 6 meslek temsilcisinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte öğrenciler, katılımcılara, meslekleri ile ilgili merak ettikleri her şeyi sorma imkânı buldu.
Çok Programlı Lisesi Müdürü İzzet Uzun, kariyer günlerini geleneksel hale getirmek istediklerini vurgulayarak, “Meslek seçmek ne kadar önemli ise mesleğinin hakkını vermekte o kadar önemlidir. Mesleği seçerken ne kadar kazanacağımı düşünmektense mesleğin hakkını ne kadar verebilirim sorusuna cevabı düşünmeliyiz. “Mesleki Eğitimde Kariyer Günleri adli seminerimize konuşmacı olarak katılan herkese teşekkür ederim” dedi.
Pazarlar İlçe illi Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, “Her başarı bir emeğin eseridir. Bu öğrencilerin başarılı olmaları için iyi eğitilmeleri gerekir. Bize sürekli yol gösteren ve başarılı olanlar kariyerli insanlardır. Kariyer sahibi olmak için azim, emek, hedef ve tecrübe şarttır. Belirlediğimiz hedefe ilerlerken kariyer sahibi kişilerin hayatlarını örnek almalıyız”dedi.
Kariyer günlerinin diğer bir konuğu Muhasebeci Bilal Kocabaş oldu. Seminerde konuşma yapan Bilal Kocabaş, aranan eleman olabilmek için kişinin her gün kendini yenilemesi gerektiğine değindi. Kendini yenileme konusunda düzenlenen kariyer günlerinin faydalı olmasını dileyen Kocabaş, emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. Konuşmasında kariyer planlamasının önemine vurgu yapan kocabaş, öğrencilere iş hayatına atılmadan önce tavsiyelerde bulundu. Öğrencilik döneminde, çalışılmak istenilen sektöre göre gönüllü staj yapılmasının ve iş görüşmeleri yapmanın önemine değindi.
Diğer meslek grubu temsilcilerinin yaptığı konuşmalar da öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Seminer, öğrenciler tarafından konuşmacılara sorulan sorular ve cevaplar ile sona erdi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com