Mesleki ve teknik eğitim fuarı ilgi gördü

Mesleki ve teknik eğitim fuarı ilgi gördü
Her yıl Kütahya İl Merkezinde düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı (METEF) bu yıl Gediz İlçesi'nde gerçekleştirildi.

Her yıl Kütahya İl Merkezinde düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı (METEF) bu yıl Gediz İlçesi'nde gerçekleştirildi.
Mesleki ve Teknik Eğitiminin anlatılması ve bu alanda eğitim veren kurumların ürünlerinin sergilenmesi amacıyla Gediz Kız Teknik Meslek Lisesi'nde açılan METEF Fuarı'na Gediz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gediz Kız Teknik Meslek Lisesi, Gediz Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, Gediz Halk Eğitim Merkezi ve Gediz Mesleki Eğitim Merkezi gibi önemli mesleki eğitim kurumları katıldı.
METEF Fuarı için Gediz Kız Teknik Meslek Lisesi'nde açılış töreni düzenlendi. Törene Gediz Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Seyyid Kutup Özdem, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Açılışını İlçe Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ile Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu'nun yaptığı METEF Fuarına eğitim ve çeşitli meslek dalı mensuplarından bazı gruplar gezerek incelemelerde bulundu.
Kaymakamlık oluru ile fuarı gezme fırsatı yakalayan merkez ilköğretim okulları son sınıf öğrencileri ise, sanatkar büyüklerinin ellerinden çıkan eserleri büyük dikkat ve ilgi ile izlediler.
İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da, fuarda sergilenen eserleri tek tek inceleyerek Gediz Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin el emeği göz nuru nakış işlemelerinin her birinin birer sanat eseri olduğunu söyledi.
Öğrencileri bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik eden İlçe Kaymakamı Çorumluoğlu, okul yöneticilerine bu alan için gerekli makinelerin alımında katkıda bulunabileceğini belirtti.
Diğer taraftan Bilişim Alanı'nda Türkiye birincisi olan Gediz Ticaret Meslek Lisesi öğretmenlerini de ayrıca takdirle karşıladığını ifade eden Kaymakam Çorumluoğlu, 'Gediz Halk Eğitim Merkezi'nin Kütahya'da yapılan Beceri yarışmasında derece almasından büyük memnuniyet duydum' dedi.
Gediz Mesleki Eğitim Merkezi ile Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi stantlarını da gezen Kaymakam Çorumluoğlu, sergilenen eserleri çok beğendiğini ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı eserlerinden bazılarını Hükümet Konağı'nda kullanabileceklerini ifade etti.
Gediz MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy da fuarda sergilenen eserlerden etkilendiklerini ve çok beğendiklerini, serginin oldukça yararlı olduğunu, bu tür sergilerle mesleki ve teknik eğitimin öneminin daha iyi kavratılacağını dile getirdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com