'Mesnetsiz iddialar büyük fotoğrafı örtme çabası'

'Mesnetsiz iddialar büyük fotoğrafı örtme çabası'
Cemaat gazetesinden, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili son iddialara bir cevap daha geldi

Zaman Gazetesi, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun arkasında “cemaatin” olduğu iddialarını “‘Bu işin arkasında Cemaat var…’ gibi mesnetsiz iddialar, görülmesi ve üzerinde düşünülmesi gereken büyük fotoğrafı örtme çabasıdır” şeklinde değerlendirirken, Komplo teorilerinin peşine düşen ve hiç ilgisi olmayan insanları zan altında bırakarak hedef şaşırtmaya gayret gösterenler, sadece kendilerine değil Türkiye’mize de zarar vermektedir açıklamasında bulundu.

Zaman gazetesi, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun arkasında “cemaatin” olduğu iddialarına ilişkin bugün, 1. Sayfasından bir açıklama yayımladı.

Türkiye’nin çok kritik bir hadise ile karşı karşıya olduğu belirtilen açıklamada, “Bugüne kadar görülmemiş büyüklükte yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama suçlamalarını kapsayan hayatî bir soruşturma yürütülüyor. Kamuoyuna akseden iddialar, tüyler ürpertici boyutta.

Demokratik hukuk devletine bağlı herkesin, gür bir sadâ ile ifade ettiği gibi bu korkunç ithamların sonuna kadar araştırılması, gerçeğin bir an önce ortaya çıkarılması şarttır”
denildi.

AÇIKLAMADA ŞÖYLE DENİLDİ:

“Üzülerek görmekteyiz ki yakın tarihimizin en önemli soruşturmalarından birini akamete uğratmak, en azından sulandırmak için yoğun bir çaba sarf edilmektedir. ‘Bu işin arkasında Cemaat var…’ gibi mesnetsiz iddialar, görülmesi ve üzerinde düşünülmesi gereken büyük fotoğrafı örtme çabasıdır. Çok ciddi suçlamalara konu olan adlî bir vakayı kara propagandalarla örtmeye çalışmak, tarihî bir vebal altına girmektir. Herkesin hukuka saygı duyması ve soruşturmanın selametine gölge düşürmeden gerçekleri araştırması şarttır.

Soruşturmaya konu edilen iddiaların içeriği ile ilgili tek bir kelime etmeden komplo teorilerinin peşine düşen ve hiç ilgisi olmayan insanları zan altında bırakarak hedef şaşırtmaya gayret gösterenler, sadece kendilerine değil Türkiye’mize de zarar vermektedir.


Bu sürecin hukukun üstünlüğüne olan inancı pekiştirecek şekilde yürütülmesi ve sonlandırılması herkesin beklentisidir.”  (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com