Messi esprisi çok güldürdü!

Messi esprisi çok güldürdü!
Fenerbahçeli Selçuk, Messi hakkındaki sözleriyle de herkesi güldürdü..

Şike soruşturması hakkında "Hak ettiğimiz şeyi bizden alamazlardı" yorumunu yapan, şampiyonluk için iddialı konuşan Fenerbahçeli Selçuk, Messi hakkındaki sözleriyle de herkesi güldürdü..

TFF'nin şike soruşturması hakkındaki "iddianameyi bekleme" kararını değerlendiren Selçuk, "Hak ettiğimiz şeyi bizden alamazlardı. TFF'nin kararı sürpriz olmadı, beklenen bir karardı. Normal bir karar. Kaos içindeydik ve karar alınmasını bekliyorduk. Her gün yeni şeyler yazılıyordu, kararın ardından rahatladık. Bunun dışında aksi kararı zaten beklemiyorduk" dedi.

ARTIK FUTBOL KONUŞULMALI

"Artık futbol konuşulmalı" diye konuşan Selçuk şöyle devam etti; "Kararlar hakkında yazılıp bir çok şey yazılıp çilizyor, ne olduğunu bilmeden yorumlar yapılıyor. Bu işi takip edenler karar vereceklerdir. Bu konu artık kapatılmalı. Bu konu bizim için bitmiştir. Lig ve Şampiyonlar Ligi kuraları çekilecek artık, biz bunun dışında bir şey düşünmüyoruz".

MİLLİ FORMA İÇİN NE DEDİ

Milli takımda görev alması hakkındaki bir soruya ise Şahin şu yorumla karşılık verdi; "Son dönemlerde hocamız görev veriyor milli takımda. Bundan önceki Estonya maçına 3-4 antrenmanla çıktım. 2 haftalık tatilden sonra elimden geleni yaptım ama hazır olmayınca hazır da görünmüyorsunuz. Ama büyük bir onur milli formayı giymek. Aynı şekilde devam edeceğim. Görev almayı istiyorum. Bana çalışmak düşüyor kararı ise hoca verecek".

ŞAMPİYONLUĞUN ALTINA DÜŞEMEYİZ

Bu seneki beklentileri hakkında da yorumlar yapana başarılı futbolcu; "Geçen sene kazandığımız bir şampiyonluk var. Bunun altına düşmemeliyiz. 82 puan yaptık amacımız bu sene 83 puan. Bir çok spekülayon oldu ama yine başaracağımızı göstermek yine şampiyon olmak istiyoruz. Nasıl mücade ettiğimizi, nasıl istediğimizi herkes görecek. Yüzde yüz şampiyon olmamız gereken bir sezon. Bunu hak eden bir takım olduğumuzu göstereceğiz" dedi.

BU KADROYA GELENLER OLACAK

Bu sene Şampiyonlar Ligi'nin de zorlu geceğini vurgulayan Şahin; "Oraya uzun süre ara vermiştik. Orada da son maça kadar iddialı gitmek ve gruptan çıkmak istiyoruz. Zor ama bizim de oturmuş bir kadromuız var. Belki yeni gelenler de olacak. Bu kadronun üstüne gelen her oyuncu da katkı sağlar" ifadelerini kullandı.

KOCAMAN'A DESTEK VERDİ

Aykut Kocaman'ın "üçlü orta saha" denemeleri hakkında da konuşan Selçuk; "Son dönemde farklı sistem denedi hocamız ama önceki kampta da böyle oynadık. Bu sene istediğimizi yaparsak belki o sisteme döneriz. Milli takımda da aynı sistemle oynuyoruz, ben oynarsam benim adıma değişen bir şey yok. Ama takım buna alışır mı, ne tepki gösterir, bunu oynayacağımız maçlar belirleyecek. Kenarda süratli oyuncularımız var, bu da o açıdan iyi bir sistem. Saha yerleşimini iyi yaparsak etkili bir sistem olabilir. Buna göre ben tek oyuncum, 2 de oyuncu olacak önümde. Kendi adıma rahat ettiğim bir sistem ama bireysel bir oyun değil bu, bu bir takım oyunu. Takım olarak oynarsak iyi gibi görünüyor" dedi.

İZİNLİ OLSAM DA İDMAN YAPACAĞIM

Tatilden sonra milli takıma gittiğini ve Aykut Kocaman'la da form durumu hakkında konuştuğunu söyleyen Şahin; "Hocamızla konuştuk, çok hazır olmadığımı söyledim. Çok idman yapmadık. Milli takım dönemi de rahat geçti. Orada çok zorlama olmuyor. Burada biraz zorladım, maçta da çok bir şey veremedim. Bunun hakkında konuştuk. Akşam izin olsa da idman yapacağım. Üstüne koymam gerekiyor" ifadelerini kullandı.

ZICO'NUN BAŞARISINI TEKRARLARIZ

Zico'yla birlikte Şampiyonlar Ligi'nde elde ettikleri çeyrek final başarsıının hatırlatılması üzerine ise Selçuk şunları kaydetti; "Çok iyi bir hava yakalamıştık ve son 8'e gitmiştik. Bu seneki takım belki o seneden daha iyi. Gelen arkadaşlarla daha da iyi olabiliriz. Nasıl bir gruba düşeceğimiz de ömemli. Son 8 sonrası başarı yakalayamadık, hem biz hem de diğer Türk takımları.. Kaliteli bir lige sahibiz ama sıçrama yapamıyoruz.. 'Nerde hata var' derseniz, ben dahil kimse buna cevap veremiyor. İnşallah en kötü o son 8 başarısını yakalarız".

BÜYÜK TAKIMLARLA OYNAMAK İSTERİZ

Barcelona ve Real Madrid'i isteyip istemediklerinin sorulması üzerine ise Selçuk; "Bir çok arakdaşımız istiyor. Ben de onlarla oynamayı çok istiyorum. Böyle büyük takımlarla oynamak her zaman güzeldir. Büyük maçlar daha keyifli geçer. Hepsi denk takımlar ama ben kendi adıma istiytorum, ancak zor olacağı da kesin" yanıtını verdi.

O HAFTA İÇİNDE SAKATLANIRIM

Messi hakkındaki düşüncelerinin sorulması üzerine "Zevkle izliyoruz Messi'yi. Tüm takım dün maçı izledi. Bize karşı oynarsa ne yaparım bilmiyorum ama kendisini tebrik etmek lazım. Onu izlemek zevk, karşılaşmak daha büyük bir zek olur" derken; "Messi'yi tutma görevi sana verilirse ne yaparsın" sorusuna ise şu esprili yanıtı verdi; "O hafta içi sakatlanırım sanırım. Çok zor olur mücadele etmek, o kalitede bir oyuncuyla hiç oynamadım. Üst düzey oyuncularla oynadık ama Messi'yle oynamadık, o farklı. Oynarsak ne olacağını o zaman görürüz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com