'Messi'ye Aslan pençesi!

'Messi'ye Aslan pençesi!
G.Saray yönetimi, Kanarya’ya ‘yılın çalımını’ atmak için hazırlanıyor. 17 yaşındaki Recep Niyaz ve babasıyla sık sık görüşen Cimbom, oyuncuya F.Bahçe’den aldığı yıllık ücretin 10 katını vermeyi taahhüt etti.

Galatasaray yönetimi, ezeli rakibi F.Bahçe’ye ‘yılın çalımını’ atmaya hazırlanıyor. Sarı- Kırmızılı yöneticilerin, Aykut Kocaman’ın “Gelecekte F.Bahçe’nin en büyük yıldızı olacak” dediği Recep Niyaz’ı, Sarı-Lacivertli ekibin elinden kapmak için gizliden gizliye çalıştığı ortaya çıktı. Daha önce Divan Kurulu üyesi Sami Çölgeçen’in transfer edilmesi için çalıştığı, fakat Adnan Polat yönetiminin yavaş davranması üzerine Kanarya’ya kaptırılan Recep Niyaz için G.Saraylı yöneticilerin, genç futbolcunun babasını sürekli olarak sıkıştırdıkları ve transfer tekliflerini yeniledikleri öğrenildi. Cimbom’un, Recep Niyaz’ın babasını ikna etmek için F.Bahçe’den şu anda aldığı yıllık 250 bin liranın tam 10 katı rakamı önerdikleri vurgulandı. Recep’in eski bir futbolcu olan babasının ise bu teklifi F.Bahçe yönetimine ilettiği de vurgulandı.

BABASI DA İMZA ATABİLİR

Recep Niyaz’ın ise F.Bahçe’den ayrılmak istemediği, yönetimin de sezon sonunda sözleşmesi bitecek yıldıza uzun süreli yeni bir mukavele hazırladığı ifade edildi. G.Saray’ın, Recep’in menajeri Erdil Arpacı’yı da ikna için uğraştığı da belirtiliyor. 17’lik Recep Niyaz ile Galatasaray, FIFA kuralları gereği genç futbolcu statüsünden sözleşme imzalayabilir. Daha sonra da FIFA’nın belirlediği yetiştirme parasını F.Bahçe’ye ödeyerek, bonservisini alabilir. Bu arada Recep‘in yaşı 18’den küçük olduğu için genç futbolcunun adına babası da G.Saray’a imza atabilir. Bu sözleşme de direkt olarak oğlunu bağlar. Fenerbahçe ile Recep Niyaz arasında bulunan “genç futbolcu statüsü” sözleşmesi ise 2013 yılının Haziran ayında sona eriyor. Sarı- Lacivertliler, Recep’i tutabilmek için kısa süre içerisinde yeni sözleşme imzalatmak zorunda.(MUT)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com