Mesut Özil: "Ben makine değilim"

Mesut Özil: "Ben makine değilim"
EURO 2012'nin yıldızlarından olan Mesut Özil, Bild'in sorularını yanıtladı.

Almanya Milli Takımı'nda ortaya koyduğu futbolla EURO 2012'nin yıldızlarından olan Mesut Özil, Bild'in sorularını yanıtladı. Panzerler'in Yunanistan'ı kupanın dışına ittiği maçta atılan 4 golde de payı olan Mesut, gururlu olduğunu ve özgüveninin pekiştiğini söyledi. Özil'in röportajın satırbaşları şöyle: Kendimi asla baskı altına almam. Düğmeye basınca çalışan bir makine da değilim. Bazen daha iyi olur, bazen daha kötü... Ama çeyrek final maçı iyi bir yolda olduğumu gösterdi.

LÖW OYUNUMU ETKİLEDİ

Yunanistan'ı 4-1 yendiğimiz maç benim için bir kurtuluş, azat oluştu. İçimde neler saklı olduğunu gösterdim. Gururluyum ve özgüvenim pekişti. Tek kızdığım gol atamamış olmak. Löw'ün takım kurgusundaki değişikliğinden çok yararlandım. Oyunda daha çok alternatifim oluştu. Herkes hareketliydi. Bunlar iyi oynamamı kolaylaştırdı. Kendimize güvenimiz zaten üst düzeydeydi. Ama Yunanistan karşısındaki futbolumuz her açıdan çok önemli. Resmi maçlarda üst üste 15. galibiyet de iyi bir motivasyon. Bunun dünya rekoru olduğunu okuyoruz. Bu bütün bir takımın başarısı ve hepimiz bunun mutluluğunu taşıyoruz. Bütün takımlar bize büyük saygı duyuyor. Bunu turnuva öncesi Real Madrid'in soyunma odasında da hissediyordum. Herkes ne kadar kuvvetli bir milli takımımız olduğunu biliyor.

MERKEL'İN HAVASI MÜTHİŞ

Angela Merkel, Yunanistan maçından sonra da soyunma odasına geldi. Neler söylediğini anlatmayacağım. Ama müthiş bir havası var. Berlin Olimpiyat Stadı'ndaki bir maçtan sonra soyunma odasında birlikte fotoğrafımız Madrid'deki evimin oturma odasında duruyor. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com