Mesut Yılmaz Rize'de Ak Parti'yi Destekleyecek!

Mesut Yılmaz Rize'de Ak Parti'yi Destekleyecek!
Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın bu seçimde memleketi Rize'de AK Parti'yi destekleyeceği iddia edildi...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, seçim bölgesi Rize'de seçim çalışmalarını sürdürdü. Yazıcı, şehir merkezinde oluşturulan iki seçim bürosunun açılışını yaptı. 1. No'lu seçim bürosunun açılış törenine Mesut Yılmaz'a yakınlıkları ile bilinen ANAP-DYP birleşmesi ile DP'den Rize İl Genel Meclisi üyesi seçilen Hasan Şişoğlu ve Emin Kanbur'un da katılması dikkat çekti. Bakan Yazıcı, Yılmaz'a yakın olan bu iki isim ile yan yana poz verdi.

Bakan Hayati Yazıcı burada basın mensuplarının sorularını da cevapladı. Geçen gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kastamonu Mitingi sonrası konvoya yönelik gerçekleştirilen ve bir polis memurunun şehit olması ile sonuçlanan terör saldırısını değerlendirdi.

Yazıcı, saldırıyı şiddetle kınayarak, "Biz iktidarımız boyunca Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü yönünde büyük bir hassasiyet gösterdik. Türkiye'nin en önemli sorunu olan Doğu'da ve Güneydoğu'da yaşanan terör olayıdır" dedi. Terör örgütünün istismar ettiği konulara ilişkin düzenlemeler yapmak sureti ile bu sorunu halletmeye çalıştıklarını anlatan Yazıcı, şunları söyledi: "Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi olarak ta özel bir önem verdiğimizi hatırlatarak yolumuza devam ediyoruz. Bu seçim önemli bir seçim. Bu seçimden sonra yeni bir anayasa yapılacak. Bunlar tartışılıyor. Ama Türkiye'de kaos ortamından istikrarsızlıktan beslenen odaklar var. Türkiye'nin bu kadar önemli olan bu seçimin güvenlik içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde gerçekten bir hizmet rekabeti anlamında sürdürülmesi halinde devre dışı kalacağına inananlar, görenler var. Bu anlamda seçim süresindeki bu havayı bozmaya çalışıyorlar. Alçakça, kalleşçe bir eylem. Şiddet ile lanetliyoruz. Ümit ediyoruz ki inşallah böyle pervasız ölçüsüz, insan sevgisinden yoksun yaratıklar bir daha böyle eylemlere tevessül etmezler. Şiddetle kınıyorum."

Bakan Hayati Yazıcı, saldırıyı hangi örgütün gerçekleştirdiği konusunda bir bilgisi bulunmadığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Eylemi kimlerin gerçekleştirdiğini bilmiyorum. Direk olarak bu konu ile görevli kurum ve birimler var. Onlar verileri toplayıp değerlendirir. Eylem nereden gelirse gelsin hepimiz bir şeyler tahmin ediyoruz. Onu da benim ifade etmem doğru değil. Sanıyorum operasyonlar devam ediyor. Karadeniz Bölgesi'nde, Kastamonu'da da böyle bir eylemin yapılmasının ayrı bir önemi var."

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın bu seçimde Rize'de AK Parti'yi destekleyeceği yönündeki iddialar hakkında kendi duyumu olmadığını ifade eden Bakan Yazıcı, şöyle konuştu: "Mesut Yılmaz bölgemizden defalarca parlamentoya girmiştir. Bakanlık birkaç kez başbakanlık yapmış bir hemşehrimizdir. Mesut Yılmaz akıllı bir insan. Onun yanlış yapacağı kanısında değilim. Söylentiler hakkında bir bilgim yok. Aklın yolu tektir derler. Sanıyorum sayın Mesut Yılmaz da hemşehrilerinin inisiyatifi doğrultusunda hareket eder."

Mesut Yılmaz'a yakınlığı ile bilinen iş adamı Abdurrahim Albayrak, Anavatan Partisi eski Rize Belediye Başkanı Hızır Hop ve Anavatan Partisi eski Rize İl Başkanı Mustafa Mataracı geçen günlerde bu seçimde AK Parti'yi destekleyeceklerini açıklamışlardı. Bu seçimde Rize'den aday olmayan Yılmaz'ın, CHP'nin adayı eski Anavatan Partili Kenan Bıyık'ı desteklemesi beklenirken, Yılmaz, Bıyık'ı desteklemediğini açıklamıştı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com