Meteoroji'den çok önemli uyarı!

Meteoroji'den çok önemli uyarı!
Türkiye'yi etkisi altına alan kavurucu ve bunaltıcı sıcaklar Güneydoğu'da etkisini artarak gösterecek.
Meteoroloji yetkililer, bölgede hava sıcaklığında 4 ile 8 derece arasında artış yaşanacağını belirterek, belli saatler dışında vatandaşların dışarıya çıkmaması uyarısında bulundu.
 
Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak'ın bağlı bulunduğu Meteoroloji 15'inci Diyarbakır Bölge Müdürlüğü hava sıcaklıkları konusunda vatandaşları uyardı. Yapılan açıklamada, mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığının bugünden itibaren yurt genelinde olduğu gibi Güneydoğu'da da gelecek hafta başına kadar artması ve mevsim normallerinin 4 - 8 derece üzerinde seyretmesinin tahmin edildiği belirtildi. Hafta sonunda en yüksek hava sıcaklığının Diyarbakır'da 41, Şanlıurfa'da 42, Mardin'de 39, Siirt'te 40, Batman'da 42 ve Şırnak'ta 38 dereceye ulaşması beklendiği belirtilen açıklamada, vatandaşların özellikle güneş çarpmalarına karşın saat 11.00 ile 15.00 arasında gerekmedikçe dışarı çıkmamaları istendi.
 
TARİHİ SURLARIN GÖLGESİNDE SERİNLİYORLAR
 
Meteoroloji verilerine göre bugün hava sıcaklığının maksimum 38 dereceye çıkacağı Diyarbakır'da vatandaşlar kavurucu sıcaklardan korunmak için soğuk hava püskürten kafelere ve tarihi surların gölgesine sığınarak serinlemeye çalışıyor. Yetkililer, nem oranının yüzde 20 olduğu Diyarbakır'da hava sıcaklığının hafta başına kadar artacağını ve 41 dereceye kadar çıkabilaceğini belirtirken, bazı kadınların güneşten korunmak için şemsiye kullandıkları görüldü. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com