Meteoroloji 14 ili uyardı

Meteoroloji 14 ili uyardı
Meteoroloji kuvvetli yağışlara karşı vatandaşları uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun batı bölgeleri için bugün saat 17.00'te, akşam saat 20.00 ye kadar sürecek kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

YAĞIŞ BEKLENEN İLLER

Meteoroloji internet sitesinden yapılan açıklamada, İzmir, Manisa, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Denizli, Burdur, Antalya, İstanbul'un Avrupa yakası ile Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi çevrelerinde kuvvetli yağış olacağı, ani sel, su baskınları ve yıldırıma karşı önlem alınması istendi.

SICAKLIKLAR BATI KESİMLERDE 4-6 DERECE AZALACAK

Hava sıcaklığı batı kesimlerinde yağışla birlikte 4 ila 6 derece azalacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Niğde, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün (Perşembe) Tekirdağ, Yalova, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Denizli, Burdur, Antalya ve İstanbul'un Avrupa yakasında, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Adana, Osmaniye, Hatay çevrelerinde aralıklarla kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı batı kesimlerinde yağışla birlikte 4 ila 6 derece azalacağı, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde'de 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar Marmara ile Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, güney ve iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Bugün (Perşembe) Tekirdağ, Yalova, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Denizli, Burdur, Antalya ve İstanbul'un Avrupa yakasında, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Adana, Osmaniye, Hatay çevrelerinde aralıklarla kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Yıldırım, Ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğulu yönlerden zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Avrupa yakasında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden zamanla kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.(25)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.(25)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(32)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.(25)

SAMSUN: Parçalı bulutlu.(26)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu.(23)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(33)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Yalova, Bursa ve İstanbul'un Avrupa yakasında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Burdur ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve batısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Karaman, Niğde ve Yozgat) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com