Meteoroloji'den 4 il için uyarı

Meteoroloji'den 4 il için uyarı
Türkiye'nin batı bölgelerinin, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor.
Hava sıcaklığı ise ülke genelinde 3 ila 7 derece azalacak.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmini verilerine göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinde yağış görülecek.
 
4 İL İÇİN UYARI!
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün öğle saatlerinden itibaren İzmir'in güney ve batısı ile Aydın'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli (20-50mm), Antalya çevrelerinde çok kuvvetli (50-75mm), Muğla'da şiddetli (76-100mm) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışın beklendiğini açıkladı.
 
YAĞIŞLAR ETKİLİ OLACAK
 
Yağışlar Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesiminde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde olacak.
 
Cuma günü mevcut yağışlı havaya ilave olarak Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısıyla Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağış bekleniyor.
 
Yağışlar Muğla, Antalya'nın doğu ilçeleri ve Osmaniye ile Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeyiyle zamanla Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, Eskişehir, Bilecik ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.
 
Cumartesi günü Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege dışında tüm bölgelerde görülecek yağışlar, kıyı kesimlerle Güneydoğu Anadolu'da genellikle yağmur, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Pazar günü yağışlar yurdun doğusunda etkili olmaya devam edecek.
 
Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı, cuma günü batı bölgelerde, hafta sonunda ise yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede (3 ila 7 derece) olmak üzere ülke genelinde azalacak ve önümüzdeki hafta yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com