Meteorolojiden 4 kritik uyarı

Meteorolojiden 4 kritik uyarı
Meteorolojiye göre; Sinop ve Samsun dışında ülke geneli yağışlı geçecek.

Türkiye genelinin yağışlı geçmesi beklenirken, hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artması, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da ise yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Sinop ve Samsun dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'nın kuzeyi ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, sabah saatlerinde Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgilileri ve vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Meteoroloji yetkilileri, sabah saatlerinde Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yer yer toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (11)

Ankara: Çok bulutlu, hafif olmak üzere yağmurlu. (10)

İZMİR: Çok bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı. (16)

ADANA: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı. (17)

ANTALYA: Çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı.(18)

Samsun: Çok bulutlu (14)

ERZURUM: Çok bulutlu ve kar yağışlı. (1)

VAN: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı. (4)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (10)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Marmara: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusunun, öğle saatlerinde bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ Anadolu: Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, Yozgat, Sivas ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgede yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, Sinop dışında bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Samsun dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Gümüşhane ve Bayburt ile bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU Anadolu: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Gece saatlerinde bölgede yer yer sis hadisesi bekleniyor. Yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin güneyinde sabah saatlerinde güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bölgenin güneyinde yer yer toz taşınımı bekleniyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com