Meteoroloji'den açıklama

Meteoroloji'den açıklama
Meteoroloji Genel Müdürüğü, hava sıcaklığının yağışa rağmen artarak yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin 3 - 7 derece üzerinde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde mevsin normalleri civarında seyretmesinin tahmin edildiğini açık

Yurdun halen üzerinde bulunan yüksek basınç merkezinin etkisinde bulunmaktadır. Bu sebeple yurtta yağış kaydedilmezken bütün bölgeler parçalı ve az bulutlu, İç ve doğu bölgeleri gece ve sabah saatlerinde sisli geçmekte, don ve buzlanma olayı meydana gelmektedir.

Yapılan son tahminlere göre; yarından itibaren, Orta Akdeniz üzerinde bulunan alçak basınç merkezi ve cephe sistemleri nedeniyle ılık ve yağışlı havanın yurdumuzun batı bölgelerinde etkili olması bekleniyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadenizde görülecek yağışların yarın Kıyı Ege ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Rüzgarın yurdun batı bölgelerinde güney ve batı yönlerden (lodos) bu akşamdan itibaren kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının yağışa rağmen artarak yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin 3 – 7 derece üzerinde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde mevsin normalleri civarında seyretmesi tahmin ediliyor.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com