Meteorolojiden çok önemli açıklama

Meteorolojiden çok önemli açıklama
Meteoroloji, Trakya Bölgesi'nde etkili olan sağanak yağışın bugün sabah saatlerine kadar etkisini arttırarak devam edeceğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Saray ve Çerkezköy ilçeleri başta olmak üzere, Tekirdağ il geneli ile Kırklareli'nin Lüleburgaz ve Vize ilçelerinde, sağanak yağışın etkisini artırarak sabah saatlerine kadar etkili olacağı belirtildi. Açıklamada sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Çarşamba sabah saatlerine kadar , Saray ve Çerkezköy ilçeleri başta olmak üzere Tekirdağ il geneli ile Kırklareli'nin Lüleburgaz ve Vize ilçelerinde yağışın etkisini arttırarak şiddetli (76-100kg/metrekare) ve lokal olarak aşırı (100kg/metrekare üzeri) olarak devam etmesi beklenmektedir. Dün bölgede meydana gelen aşırı yağışlar sonucu, toprağın doygun olması, derelerdeki debilerin yüksek olması ve bugün içerisinde de aşırı yağışların devam edecek olması nedeniyle başta sel tehlikesi olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara ( sel, su baskını, ulaşımda aksama, yıldırım vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com