Meteorolojiden Kar Uyarısı!

Meteorolojiden Kar Uyarısı!
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde bugün karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Kastamonu, Sinop, Çorum ve Bandırma çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Kırklareli, Kastamonu, Isparta ve Burdur'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege Kıyılarında kuvvetli (40-60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olmak üzere yağmurlu geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. (12)

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu ilçeleri ile akşam saatlerinde il geneli yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının görülecek. (5)

İzmir: Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. (14)

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (17)

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (14)

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu (10)

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı görülecek. (-2)

Van: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı görülecek. (3)

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu (10)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Kocaeli, Yalova, Sakarya ve Bandırma çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Kırklareli'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kastamonu ve Sinop çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur iç kesimler ile yükseklerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Bayburt ile gece saatlerinden itibaren Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Çorum çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com