Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Sıcaklıklarda ise 3 ila 5 derece azalma olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamada hava sıcaklığı batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

 

Türkiye genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, batı ve iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyı kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde görülecek yağışların, Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.  Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Meteoroloji, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden vatandaşları uyardı.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile zamanla bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Konya, Çankırı, Kırıkkale ve Kırşehir çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce ile gece saatlerinde İnebolu çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, batısı zamanla parçalı bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com