Meteoroloji'den sağanak uyarısı!

Meteoroloji'den sağanak uyarısı!
Sıcaklık iç kesimlerde 5 derece artacak, batı kesimlerde 3 derece azalacak.
Hava sıcaklığı kuzey ve iç bölgelerde 3 ila 5 derece artarken, batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin batı bölgelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; öğle saatlerinden sonra Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir) ve Kıyı Ege’de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla), akşam saatlerinde Muğla’da çok kuvvetli olmak üzere, İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Denizli ve Burdur ile Antalya’nın batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
Rüzgâr, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Çanakkale ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.
 
Hava sıcaklığının, Kuzey ve iç bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı beklenirken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
 
Yağışların; öğle saatlerinden sonra Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir) ve Kıyı Ege’de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla), akşam ve gece saatlerinde Muğla’da çok kuvvetli olmak üzere, İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Denizli ve Burdur ile Antalya’nın batı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı Meteoroloji, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini bildirdi.
 
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
 
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(19)
ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(21)
İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (21)
ADANA: Parçalı bulutlu.(22)
ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (23)
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu.(22)
ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu.(14)
VAN: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde yer yer çok bulutlu.(13)
DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu.(24)
 
BÖLGELERDE HAVA DURUMU
 
MARMARA:Hava parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olacak.
EGE:Hava parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege’de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla), akşam saatlerinde Muğla’da çok kuvvetli olmak üzere, İzmir, Manisa, Aydın, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olacak.
AKDENİZ:Hava parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz’in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar ise; akşam saatlerinde Burdur ile Antalya’nın batı ilçelerinde, gece saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olacak.
İÇ ANADOLU: Havanın parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir, öğleden sonra Ankara, Eskişehir, Konya ve Çankırı çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.
BATI KARADENİZ:Hava parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Bolu ve Düzce çevrelerinin, öğleden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ:Meteoroloji’den alınan bilgide, hava parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Trabzon çevrelerinde sis olayı bekleniyor.
DOĞU ANADOLU:Havanın parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin doğusunun yer yer çok bulutlu geçmesi bekleniyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU:Hava parçalı ve az bulutlu geçecek(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com