Meteorolojiden uyarı!

Meteorolojiden uyarı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının perşembe ve cuma günü 6-12 derece arasında artacağını, hafta sonu ise yurt genelinde ise 10-15 derece düşeceğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ani sıcaklık değişimine ve lodosa karşı uyarıda bulundu. Hava sıcaklıklığının perşembe ve cuma günü 6 ile 12 derece arasında artış göstereceği, hafta sonu ise hava sıcaklığında 10-15 derece arasında düşüş yaşanacağı bildirilen açıklamada, vatandaşların tedbirli olması gerektiği ifade edildi.

Açıklamada, “Rüzgarın yurdun iç kesimlerinde saatte 40-60 kilometre arasında, güneyinde ise 70-90 kilometre arasında esmesi bekleniyor. Cuma günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerinden fırtına ve iç kesimlerinde kuvvetli fırtına beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalara karşı vatandaşın dikkatli olması gerekmektedir” denildi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada ayrıca, cuma günü ülkenin batısında, cumartesi yurt genelinde meydana gelebilecek yağışların özellikle İç Ege, Göller Bölgesi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Marmara’nın güneyi ve Batı Karadeniz’de kuvvetli olacağının tahmin edildiği ve sel ile su taşkınlarına karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com