Meteorolojiden uyarı

Meteorolojiden uyarı
Meteoroloji şiddetli yağış konusunda vatandaşları uyardı. İç ve doğu bölgelerinde, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında yağış bekleniyor.

İç ve doğu bölgelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin), Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Kars, Ardahan) ile Sivas, Tokat ve Diyarbakır çevrelerinde yer yer kuvvetli (yer yer dolu yağışı ve yağış anında lokal kısa süreli fırtına) olması tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmazken, mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları, güneydoğu kesimleri ile zamanla Marmara'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin), Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Kars, Ardahan) ile Sivas, Tokat ve Diyarbakır çevrelerinde yer yer kuvvetli (yer yer dolu yağışı) olması bekleniğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ani sel, lokal dolu yağışı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com