Meteoroloji'den yağış uyarısı

Meteoroloji'den yağış uyarısı
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...


Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerdeki yağışlara ilave olarak, batı bölgelerimizin Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Manisa, Muğla) ile Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde aralıklarla kuvvetli olması bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacağı, Karadeniz'de 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Marmara ile Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, güney ve iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da zaman zaman kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Manisa, Muğla) ile Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde aralıklarla kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Yıldırım, Ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA:
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın zaman zaman kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren İzmir çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege'de(İzmir, Aydın, Manisa, Muğla) kuvvetli olması bekleniyor
 
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, batı kesimleri çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Burdur ile Isparta'nın batı çevreleri, gece saatlerinde Antalya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
 
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimleri parçalı bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
 
BATI KARADENİZ:
Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Bolu ve Düzce çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.
 
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com