'Metin Göktepe cinayeti kara bir lekedir'

'Metin Göktepe cinayeti kara bir lekedir'
ürkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Atilla Sertel, gözaltındayken öldürülen gazeteci Metin Göktepe’nin öldürülüşünün 18’nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.
Gözaltındayken işkence sonucu öldürülen Metin Göktepe cinayetinin Türkiye için hala kara bir leke olarak durduğunu ifade eden Atilla Sertel, özellikle 1990’lı yıllarda çok sayıda gazeteci ve aydının katledildiğini, bu cinayetlerin bir kısmının aradan çok uzun yıllar geçmesine rağmen aydınlatılamadığını, bazı davalardan ise göstermelik cezalar çıktığını belirtti. Sertel, mesajının devamında şunları kaydetti: 
 
“Katiller ortaya çıkarılmadıkça, faili meçhul cinayetler aydınlatılmadıkça o ülkede demokrasiden söz etmek mümkün olabilir mi? Uludere’de öldürülen 34 genç insan için takipsizlik kararının verildiği bir ülkede haktan, hukuktan söz etmek inandırıcı olabilir mi? Gazetecilerin, aydınların, bilim insanlarının kanında elleri olanlar, ellerini ne kadar yıkarsa yıkasın, ovuşturursa ovuştursun vicdanları kanın kokusundan kurtulabilir mi? Bundan böyle bu ülkede cinayetlerin önüne geçilmek isteniyorsa katillerin gerekli cezaya çarptırılması gerekmektedir. Aksi takdirde cinayetler sürer gider, siz de hukuktan, adaletten söz eder durursunuz. Basın şehidimiz Metin Göktepe’yi öldürülüşünün 18’nci yılında özlemle anıyoruz.”

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com