Metin Şentürk, engellilerle darbuka çaldı

Metin Şentürk, engellilerle darbuka çaldı
Bodrum'da faaliyet gösteren Engelli Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Şentürk, engelli öğrencilerin oluşturduğu müzik grubuyla darbuka çaldı- Şentürk: "(Belediye başkan adaylarına) Gerekiyorsa bir gün iki saat bir tekerlekli arabaya binip, beldele

Ünlü sanatçı ve Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk, Bodrum'daki engelli bireyleri ziyaret etti.

Turgutreis beldesinde faaliyet gösteren Bodrum Sağlık Vakfı Engelli Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Şentürk, vakfı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Eğitim gören öğrencilerle tek tek selamlaşarak sohbet eden Şentürk, engelli öğrencilerin ürettikleri seramik atölyesinde de seramik yapımını öğrendi. Yürümekte zorluk çeken bazı engelli bireyler ile görüşen Şentürk, engelli bireylerin birlikte fotoğraf çektirme teklifini kırmadı.

Yaklaşık bir saat merkezde kalan, engelli öğrencilerin oluşturduğu müzik grubuyla darbuka çalan Şentürk, daha sonra ziyaretle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerden bahseden Şentürk, belediye başkan adaylarından engelli bireylerin kullanabilecekleri yollar ve alanlar yapmalarını istedi.

- "Gerekiyorsa tekerlekli sandalyeye binip beldelerini gezsinler"

Şentürk, şöyle konuştu:

"Türkiye genelinde engelliler için yapılacak en önemli proje, yöneticilerin yönettikleri bölgeleri erişebilir hale getirmeleri. Yerel yöneticiler engellilerin projelerine çok çok önem vermesi gerekir. Gerekiyorsa bir gün iki saat bir tekerlekli arabaya binip, beldelerinde gezebiliyorlar mı, ilçelerinde gezebiliyorlar mı, bir baksınlar, eksikleri öyle tespit etsinler. Görmekle bakmak arasında çok fark var. Lütfen bakmasınlar, görsünler."

Şentürk, engelli öğrencilere görme engeliyle ilgili zaman zaman espriler de yaptı. Şentürk, "Bir evde 6 tane kör olunca o iş kötü gibi gözüküyor dışarıdan. Ama avantajlı bir yanı var, hiç elektrik parası ödemiyorsunuz" dedi.

Engelli öğrencilerle vakit geçirmenin kendisini çok mutlu ettiğini anlatan Şentürk, Türkiye'nin birçok bölgesinde engelli okullarını ziyaret ettiğini ifade etti. Şentürk, şunları söyledi:

"Hem öğrencilere moral aşılamaya hem de kendime moral aşılamaya çalışıyorum. Çok güzel bir yer olmuş. Ülkemizde toplum bilinci geliştikçe, büyüdükçe, engelliler ve aileleri bu konuya katıldıkça, bu sorun çok daha çabuk sürede çözülecek. Burada muhteşem şeyler yapılıyor. Bunları anlatmak değil, burayı ziyaret ederek yerinde gezmek gerekiyor. Burası artık benim sık sık uğrak yerim olacak."

Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Biçer ise Şentürk'ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Biçer, Şentürk'e engelli öğrencilerin hazırladığı plaketi sundu.

Daha sonra engelli Vahdet Kurşun ile buluşan Metin Şentürk, Kurşun'un bazı kurumların desteğiyle çıkardığı şiir kitabını da aldı.

Muhabir: Ali Ballı
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com