Metiner canlı yayında çıldırdı

Metiner canlı yayında çıldırdı
AKP'li Metiner'in "Bu İslam ahlakına yakışıyor mu?" sorusuna Bugün Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan "Ben ilahiyatçı değilim" diye yanıt verdi.
Bugüne kadar kader birliği yapan ve birlikte yürüttükleri mücadele ile askeri vesayeti gerileten Cemaat ve AKP'nin arasında yaşanan savaşta taraflar birbirlerine karşı giderek daha kırıcı olmaya başladı. 
 
Yeni Şafak yazarı ve AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ile Bugün Gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan, Habertürk TV'de Ece Üner'in programına konuk oldu.
 
Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonuyla ilgili birbirlerini sert bir şekilde suçlayan iki isim, gergin geçen tartışmada etik konusunda da ayrıca polemiğe girdiler.
 
"Doğruluğu ispatlanmamış bazı iddiaların bazı medya organları tarafından kesin doğruymuş gibi yansıtılıyor"  eleştirisi getiren Metiner, Adem Yavuz Arslan'ın ve Bugün Gazetesi'nin CHP ve Gezici ağzıyla konuşmaya başladığını ileri sürdü. Adem Yavuz Arslan'ın sakin tavrı ve "İslami konuları konuşmayalım", "ben ilahiyatçı değilim", "günah tartışması yapmasak" gibi yanıtları Metiner'in asabını daha da bozdu.
 
İşte o tartışmadan çarpıcı bir bölüm:
 
"CHP VE GEZİ AĞZIYLA  KONUŞUYORSUNUZ"
 
Mehmet Metiner: Adem Yavuz Arslan benim de sevdiğim bir arkadaşım ama üzüntülerimi de paylaşmak istiyorum. Yazdığı yazıları okuyorum, televizyon konuşmalarını izliyorum. Bugün Gazetesi'nin de Bugün TV'nin de yayın çizgisini üzülerek izliyorum. CHP'nin ağzıyla, Gezicilerin ağzıyla konuşmak bence istikametimizin bozulduğu anlamına gelir.
 
Adem Yavuz Arslan: Yapmayın Metiner biz kendi ağzımızla konuşuyoruz. Lütfen böyle şeyler söylemeyin.
 
Mehmet Metiner: Birkaç gündür CHP sözcülerinin söylediklerinin tıpkısının aynısını sizler söylemeye başladınız. Bunu Türkiye toplumunun dikkatine sunuyorum. Bu bizi üzüyor.
 
Adem Yavuz Arslan: Söylediğimiz şey ortaya dökülen belgeler değil mi yolsuzluk iddiasıyla. Farklı bir şey mi söyledik.
 
Mehmet Metiner: Bu bir iddia mıdır belge midir? Nerden biliyorsunuz bilgi ve belge olduğunu? İspatlanmış bir belge midir? Nasıl belge olduğunu söyleyebiliyorsunuz? Bugün kendi gazetenizde de 'belgelendi' diye yazıyorsunuz. Bu doğru mudur?
 
"BEN İLAHİYATÇI DEĞİLİM"
 
Mehmet Metiner: İslami hassasiyetiniz nereye gitti? Her duyduğunuzu söylemek günah diyen peygamber anlayışınız nereye gitti?
 
Adem Yavuz Arslan: Mehmet Bey, günah tartışması yapmasak. Ben ilahiyatçı değilim. Bunun cevabını bana sormayın.
 
Mehmet Metiner: Uhuvvet anlayışınız, muhabbet anlayışınız nereye gitti?
 
Adem Yavuz Arslan: Sayın Metiner dini tartışmaları yapacak vasfım yok benim. Lütfen bana bunları sormayın.
 
Mehmet Metiner: İddialar doğru çıkar, AK Parti, Sayın Erdoğan gerekeni yapmazsa o zaman istediğini söyleyebilirsin. Ancak, AK Parti'ye yönelik bir algı operasyonunun içinde yer almak, siyasi operasyonun içinde yer almak bence İslami ahlak açısından da bağışlanamaz bir hatadır. Bu gazetecilik de değildir, habercilik de değildir. Çıkıp özür dileyecek misiniz?
 
Adem Yavuz Arslan: Dileriz Metin Bey...
 
"HÜRRİYET'TEN FARKINIZ NE?"
 
Adem Yavuz Arslan: Mehmet Bey başka gazetelerde de aynı haberler var.
 
Mehmet Metiner:Sizin farkınız ne? Hürriyet Gazetesi'nden sizin farkınız ne o zaman?
 
Adem Yavuz Arslan: Mehmet Bey, bizim gazeteciliğimizi tartışmasak.
 
Mehmet Metiner: Sizin gazeteciliğinizi de tartışırız. Adına hareket ettiğiniz ilkelere uygun davranıp davranmadığınızı da tartışırız. Yargıya müdahale söz konusu değildir. Yolsuzluğun üstünü örtme çabası söz konusu değildir. Biz yolsuzluğu açığa çıkaracak yargının alnından öperiz, arkasında dururuz.
 
"NE OLDU DA 'HÜKÜMET MEDYASI' OLDU?"
 
Adem Yavuz Arslan: Bu çete dediklerinizi dün övüyordunuz Sayın Metiner.
 
Mehmet Metiner: Siz de dün bizi övüyordunuz Sayın Adem Yavuz Arslan. Ne oldu da şimdi de 'hükümet medyası' diyorsunuz. Nur adabına, ahlakına uymaya çağırıyorum herkesi.(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com