Metmetçiği Feci Şekilde Dövdüler!

Metmetçiği Feci Şekilde Dövdüler!
Tunceli'de şok bir olay yaşandı. Eşkıya kılıklı bir grup, sokak ortasında bir Uzman Çavuş'a saldırdı. Grup, Mehmetçiği feci şekilde dövdü.

Olay 15.01.2011 saat 16.45 sularında Tunceli merkezde bulunan İş Bankası önünde yaşandı.

Tunceli 4. Komando Tugayı'nda görevli Uzm. Çvş. Gültekin Yıldırım, burada para çekerken eşkıya kılıklı bir grup tarafından darp edildi.

15 Ocak'ta meydana gelen olay, askerlerimiz para çekmek için bankamatiğe geldiği sırada yaşandı. Habervaktim.com'un edindiği bilgilere göre, para çekenlerin asker olduğunu tespit eden provokatörler kavga tuzağı kurdular.

20-25 yaşlarında bir Tuncelili genç önce sırf kavga çıkarmak maksadı ile ''sen bize küfrettin” diyerek, Mehmetçiğe dalaştı. Askerlerimizin karşılık vermesi üzerine tartışma başladı. Bunu isteyen kalabalık grup askerlerimizin üzerine çullandı.

İki asker ite kaka izbe bir yer olan belediye iş hanına sokulmaya çalışıldı. Çıkan arbede Uzman Çavuş Gültekin Yıldırım darp edilmeye başlandı.

Bu esnada Gültekin Yıldırım'ın yanında bulunan arkadaşı 4. Komando Tugayında görevli Uzm. Çvş. Emre Sungur, polislerden yardım istedi.

Organize olarak düzenlendiği anlaşılan olayın devamında orada 5-6 kişi daha toplandı ve askerimizi hep beraber dövdüler.

Olay yerine polisler gelene kadar ilk kavga çıkartanlar kaçtı ama darp devam etti.

4. Komando Tugayı'nda görevli Uzman Çvş. Gültekin Yıldırım'ın sol elmacık kemiği kırıldı, başında da şişlikler oluştu.

Askerimiz şikayetçi oldu. bunun üzerine Polis nezaretinde karakoldan 17.00 sıralarında merkez komutanlığına götürüldü.

YAKALANDILAR ANCAK…
Askerimizi darp eden eşkıyalar 18.00 sularında Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir kebapçıda yakalandılar.
Ancak bundan sonrasına ilişkin iddialar vicdanları sızlatıyor.

İddialara göre, eşkıya kılıklı bir grup tarafından darp edilen askerlerimizin Merkez Komutanlığa gidişlerinden sonra olayın seyrinin değiştiği ileri sürülüyor.

Komutanları tarafından askerlerimize baskı yapıldığı, şikayetlerini geri çekmelerinin sağlandığı bu şekilde olayın üstünün örtüldüğü iddia ediliyor.

Nedeninin ise “Bölgelerini vukuatsız gösterme çabası” olduğu ileri sürülüyor.

Askerlerimizi feci şekilde darp eden eşkıyaların şimdi Tunceli'de “kahraman” edasıyla ellerini kollarını sallaya sallaya dolaştıkları bildirildi.

VE “ANKARA'DAN GİZLENDİ” İDDİASI
Özellikle bu tip büyümeye uygun toplumsal olaylardan Genelkurmay Karargahı'nın bilgilendirilmesi gerekirken, bu olayın Ankara'dan da gizlendiği de gelen haberler arasında.

Öte yandan Tunceli'de Jandarma'ya yönelik bu tip saldırıların yasal işlem yapılmaması nedeniyle son dönemde iyice artığı ifade ediliyor.

Habervaktim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com