Metro-metrobüs nikâhı!

Metro-metrobüs nikâhı!
'Yürüyen tünel' geliyor...

Zincirlikuyu'daki metrobüs durakları ile Gayrettepe metro durağı, 231 metrelik yürüyen bantlı yaya bağlantı tüneliyle birleşiyor. Metrobüs ile metro arasında kolay erişim imkânı sunacak olan yaya tünelinin, 8 ay sonra hizmete girmesi planlanıyor.

231 METRE YÜRÜME BANDI OLACAK!
İBB Başkanı Kadir Topbaş, Zincirlikuyu metrobüs durakları ile Gayrettepe metro durağını birbirine bağlayacak olan yaya bağlantı tünelinin inşaatında inceleme yaptı. Tünelin tamamlanmasından sonra yolcuların rahatlıkla metro ve metrobüse ulaşacağını belirten Topbaş, tünelde 231 metre yürüme bandı olacağını açıkladı.

MALİYETİ 26.5MİLYON TL
Tünelin yapımını üstlenen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile inşaat alanını gezen Topbaş, inşaatın önümüzdeki yıl tamamlanacağını, yaya bağlantı tünelinin Mayıs 2012'de hizmete gireceğini söyledi. Topbaş, kazı çalışmaları tamamlanan projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Zincirlikuyu bölgesinde kavşakların bulunduğu bölgede önemli bir yaya hareketini sirküle edecek bir sistem kurguluyoruz.

Toplamda 670 metre tünel uzunluğu olan 231 metre yürüme bandı olan aktif bir alan. Gayrettepe metro istasyonunu Zincirlikuyu metrobüs istasyonu ve Zorlu Holding'in yapmakta olduğu iş merkeziyle bağlayacak olan bir sistem. Çok yoğun bir insan hareketinin olacağı bir sistem. 26.5 milyon TL'ye mal olan yatırımın yapımını tamamen Zorlu Holding üstlendi.

231 metrelik yürüyen bantıyla İstanbul'un en uzun yürüyen bantlı tüneli burada olacak. Metro ve metrobüs arasındaki erişimi bağladığı gibi çevredeki iş ve alışveriş merkezlerine de kolay erişim sağlanacak. Bütün projelerimizde olduğu gibi bu proje de engelli ve dezavantajlı vatandaşlarımızın kullanımına uygun olarak tasarlanıyor.” Topbaş, tünelin elektronik ve kaplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından 2012 Mayıs ayında hizmete alınacağını açıkladı.

DİĞER İSTASYONLARA DA BANTLI TÜNEL PLANI
Zincirlikuyu'daki İstanbul'un en uzun yürüyen bantlı tünel inşaatını gezen Başkan Kadir Topbaş, kentteki diğer metro istasyonlarına da yürüyen bantlı tüneller yapılmasının planlandığını açıkladı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com