Metroda asılı afişler şok etti

Metroda asılı afişler şok etti
Radikal Müslümanları, barbarlarla bir tutan afişler, New York'taki metro istasyonlarının duvarlarına asıldı.
Üzerinde, "Uygar insanlar ile barbarlar arasındaki herhangi bir savaşta, uygarlardan yana olun. İsrail'i destekleyin, Cihad'ı bozguna uğratın" yazılı prokovatif  afişler New Yorklu yolcuların tepkisini çekti. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
Bazı yolcular ise, Amerikan anayasasına göre, "düşünce Özgürlüğü'nün en temel hak olduğunu ve afişi asanların bu haklarını kullandıklarını söyledi.    
 
Aşırı muhafazakar görüşleriyle bilinen Amerikan Özgürlük Savunma Girişimi Yöneticisi ve Atlas Shrugs adındaki bloğun sahibi ve yazarı Pamela Geller'in, afişlerin New York metro istasyonlarına asılmasına ilişkin mahkeme kararı çıkarmasının ardından, İslam karşıtı, prokovatif afişler metro duvarlarına asılmaya başlandı. 
 
New York Metropolitan Ulaşım Yönetimi'nin başlangıçta, "saldırgan ve küçük düşürücü söylemler içerdiği için?, afişleri aşmayı reddetmiş, mahkeme kararının ardından ise afişlerin asılmasına izin vermek zorunda kalmıştı. Kentin değişik metro istasyonlarında duvarlara asılan afişler asılır asılmaz New Yorklulardan da tepki geldi. New York'un en yoğun yolcu trafiğine sahip metro istasyonlarından biri olan Times Meydanı İstasyonu'nda. Afişin tam karşısına, üzerlerinde "Bu benim Cihad'ım", "İslam tek bir Tanrı'ya itaattir", "Nefreti desteklemek barbarlıktır", "Ben Amerikalı bir Müslüman'ım ve bu benim Cihad'ım" yazılı kartonlar bırakıldı.
 
Yolculardan Morgan Fletcher işe, afişleri saldırgan ve kışkırtıcı bulduğunu belirterek, "İnternette görmüştüm, ama ilk kez asılmış hallerini görüyorum. Başlangıçta böyle bir şeyin varlığı beni şoke etti açıkçası. Bana göre kullanılan dil iğrenç ve kötü niyetli. Bir korkutma taktiği olduğu çok açık ve özellikle 'barbar' sözcüğünün kullanılması korkunç. Bu sözcüğün Amerikan kültüründeki hikayesini bildiklerinden 'barbar' sözcüğünü bilerek seçtiklerini düşünüyorum. Aynı zamanda 'barbar' diyerek Filistin'e de gönderme yapıyorlar, saldırgan ve iğrenç bir yaklaşım' diye konuştu. Morgan Fletcher, afiş önünde elinde 'Düşünce özgürlüğünü destekliyorum ama bu afişin verdiği mesajı desteklemiyorum' yazılı kartonla gösteri yaptı. Fletcher'a, bazı yolcular da elerlinde 'Nefrete karşı birleşin' yazılı kartonlarla destek verdi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com