Meydan Aşevi Derneği 9 çocuğu sünnet ettirdi

Meydan Aşevi Derneği  9 çocuğu sünnet ettirdi
Anadolu Aile Derneği Meydan Aşevi, hayırsever desteğiyle ihtiyaç sahibi 9 çocuğu sünnet ettirdi.
Anadolu Aile Derneği Meydan Aşevi, hayırsever desteğiyle ihtiyaç sahibi 9 çocuğu sünnet ettirdi. Maltepe Anadolu Gençlik Merkezi'nde düzenlenen sünnet merasiminde çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu. 
Hayırsever Avukat Ahmet Sami Kutlu’nun desteğiyle Meydan Aşevi Derneği Kütahya’da 4’ü mülteci 9 ihtiyaç sahibi ailenin çocuklarını sünnet ettirdi. Maltepe Ressam Ahmet Yakupoğlu Parkında bulunan Anadolu Gençlik Merkezinde düzenlenen sünnet merasimi Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mevlid-i şerif okunmasıyla başladı. Programda bir konuşma yapan Meydan Aşevi Derneği Başkanı Nazif Kocaçoban, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının sünnet ettirilmesine destekçi olan hayırsever Avukat Ahmet Sami Kutlu’ya teşekkür etti. Kocaçoban burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Meydan Aşevi 2006 yılından bu yana ihtiyaç sahiplerini sıcak yemek hizmeti vermeye devam ediyor. Peygamber Efendimiz zamanında da yapılan bu hizmeti bizler devam ettirmeye çalışıyoruz. Aşevimiz, alan ile veren elin birleştiği bir adrestir. Buradan hizmet alanlar kimden aldığını, hizmet verenler de kime verdiklerini bilmezler. Bizim buradaki görevimiz, ihtiyaç sahiplerini tespit etmek ve onlara hizmetin ulaşmasını sağlamaktır. Bu yıl ilk defa çocuklarını sünnet ettiremeyen ailelerimizin çocuklarını sünnet ettirdik. Bu etkinliğimize önemli katkısı olan hayırsever kardeşimize teşekkür ediyoruz.”
Çocukları sünnet ettirildiği için oldukça mutlu olduklarını bildiren Afganistanlı ve Somalili mülteci anneler de dernek yetkililerine ve hayırseverlere teşekkür ettiklerini bildirdiler.
Programa katılan İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü ve İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık da törenin miniklere hayırlı olmasını dileyerek merasimin yapılmasına destekçi olan herkese teşekkür ettiler.
Yapılan konuşmalar ve okunan mevlitten sonra sünnet ettirilen çocuklar ve aileleriyle birlikte Kütahya Belediyesine ait üstü açık turizm otobüsüyle kentte tur atıldı. Katılımcılara ve misafirlere sunulan etli pilav ikramından sonra takı törenine geçildi. İl Emniyet Müdürü sünnet çocuklarına birer oyuncak polis arabası hediye ederken dernek yetkilileri ve bazı katılımcılar da çocuklara çeşitli hediyeler vererek takılarını taktılar.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com