Meydan Aşevi'nden kesintisiz iyilik

Meydan Aşevi'nden kesintisiz iyilik
Kütahya Tüketiciler Birliği Kadın Kolları Başkanı Nezahat Vakıf ve Yönetim Kurulu Üyeleri Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ziyerette bulunarak derneğe gereken yardımları yapacaklarını söylediler.

Kütahya Tüketiciler Birliği Kadın Kolları Başkanı Nezahat Vakıf ve Yönetim Kurulu Üyeleri Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ziyerette bulunarak derneğe gereken yardımları yapacaklarını söylediler.

Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği hakkında Kütahya Tüketiciler Birliği Kadın Kolları Başkanı Nezaha Vakıf'a bilgi veren Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Nazif Kocaçoban, derneğin 2004 yılında faaliyete başladığını belirterek, dernek olarak beşinci hizmet yılına girdiklerini söyledi.
Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Nazif, 2004 yılında 30 muhtaç aileye sıcak yemek vererek başladıkları hizmeti büyüttüklerini, şu anda 170 aile ve 1100 kişiye sıcak yemek verdiklerini vurguladı. Kocaçoban, 'Aşevi hizmetleri ihtiyaç sahibi insanların karnını doyurmak veya yolda kalmış, yemek yapmaya gücü yetmeyen insanların ihtiyacını karşılamaya yönelik yapılan bir hizmettir' şeklinde konuştu. Aşevinden hizmet alabilmek için öncelikle müracaat formu doldurmak grektiğini belirten Başkan Nazif Kocaçoban;'Yapılan müracaatların değerlendirmeleri mahalle muhtarları, mahalle sakinleri ve aşevimizin denetleme ekibi tarafından kontrol edildikten sonra hizmet alıp veya alamayacağı belirlenmektedir' dedi.
Başkan Kocaçoban, 'Verdiğimiz hizmetin her geçen gün daha iyi ve kaliteli olması için görevlilerimiz elinden gelen gayreti gösteriyorlar. Halkımızın şunu bilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Lütfen kendinizin yiyemeyeceği ve kullanamayacağı malzemeleri bize getirmeyin. Aşevimize gelen bütün malzemeyi israf etmeden halkımızın istifadesine sunmayı amaç edindik. Bu amacımıza ulaşabilmek için mümkün mertebe kullanılabilir malzemeyi kabul etmeye çalışıyoruz' dedi.
Dünyada açılığın çok ciddi bir sorun olarak ülkelerin karşısına çıktığı belirten Kocaçoban, 'Bizler böyle bir tehlikeyle karşılaşmamak için elimizdeki nimetin kadir ve kıymetini bilelim. Her şeyin paylaştıkça daha güzel ve mutluluk getireceğine inanalım. Aşevimize katkısı ve emeği geçen bütün Kütahya halkımıza ve sivil toplum örgütlerimize teşekkürü bir borç biliyorum' diye konuştu.
Nezahat Vakıf'da derneğin bu tür faaliyetlerde bulunmasından dolayı memnuyetini belirterek, Tüketiciler Birliği Kadın Kolları olarak her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com