Meydan inşaatı durduruldu

Meydan inşaatı durduruldu
Simav’da yılan hikayesine dönen yeni hastane yapımı ve yeri tartışmalarının ardından gündeme cumhuriyet Meydanı krizi damgasını vurdu.

Mustafa Arıgümüş | Simav

Simav Belediyesi tarafından ilçenin en önemli meydanı durumundaki Cumhuriyet Meydanı yenileme çalışmalarına ara verildi. Meydan etrafındaki iş yerleri ve esnaflar tarafından tepki gören, ilçe trafiğini olumsuz etkileyen uygulama için Kütahya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından meydan inşaatının geçici olarak durdurulması istendiği öğrenildi. Meydan ve bitişiğinde yapımına başlanan umumi tuvalet inşaatının durdurulması konusunda bölge esnaflarının da kurul müdürlüğüne yazılı olarak başvuruda bulunduğu bildirildi. 

 
Bugün Kütahya’da toplanacak olan Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun meydan inşaatında uygulanan projenin 224 yıllık tarihi Nasuh Ağa Camisinin sülietini olumsuz etkilemesi, cami yanına yapımına başlanan tuvalet ve şadırvan projesinin durumunu, vatandaşlardan ve esnaflardan gelen sözlü, yazılı itirazları karara bağlaması bekleniyor. (SBK)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com