Meydan Projesi kurulun istediği gibi devam ediyor

Meydan Projesi kurulun istediği gibi devam ediyor
Kütahya’nın Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan Eski Hükümet Konağının bulunduğu Cumhuriyet Alanına yapılan Kent Meydanı inşaatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Karahan, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin termal ve doğa turizmi nedeniyle ziyaret ettiği Simav’a şanına yakışır güzel bir Kent Meydanı kazandırmak maksadıyla başladıkları görkemli inşaatı karşılaştıkları maksatlı engellemeler yüzünden yarım bırakmak zorunda kaldıklarını söyledi.

İnşaata Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Müdürlüğünden gönderilen revize edilmiş yeni projeler doğrultusunda yeniden başladıklarını ifade eden Başkan Karahan, kurulun önerileri üzerine önceden yapılması kararlaştırılan havuz ve şadırvan inşaatından vaz geçildiğini bildirdi.
Kurulun önerilerini dikkate alarak meydanın zemin kotunu düşürerek bu alana kilitli beton parke döşemesi yaparak eski haline getirdiklerini dile getiren Başkan Karahan, umumi tuvalet için de zemin kotunu düşürmek suretiyle inşaatına başladıklarını ve en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Kent Meydanı projesi kapsamındaki otoparkın üzeriyle ilgili herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını ifade eden Başkan Karahan, “Otoparkın üzerindeki projemizin bütünlüğü devam edecek. Orada dev bir ekranımız olacak. Işıklandırılması güzel olacak. Seyyar kent mobilyalarımızla beraber orası bir tören alanı şeklinde halkımızın hizmetine sunulacak” dedi.

Başkan Karahan, Kent Meydanıyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Tabii bizim amacımız doğruyu ve güzeli yapmaktı. Fakat olay yanlış ve çirkine doğru götürülmeye çalışıldı. Bir başka kurum işçin içine sokuldu. Vatandaş yanlış bilgilendirildi. Şikayetler edildi. Daha sonra da Bölge Kurulunun müdahalesiyle de bu projemizden vaz geçmek zorunda kaldık. Bunu da halkı bilgilendirme toplantısında anlattık. Verdiğimiz rahatsızlık ve sıkıntıdan dolayı insanlarımızdan özür diliyoruz. Projemizi uygulamaktan vaz geçtik. Meydanı eski haline bıraktık. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com