"Meydanlarda verilen sözler meydanlarda kaldı"

"Meydanlarda verilen sözler meydanlarda kaldı"
Referandum sürecinden sonra yaşanan gelişmeleri yazılı olarak değerlendiren Kütahya MHP taşkilatı, mevcut Hümettin referandumdan önce terör örgütü ile pazarlık yapmadıklarını ve yapmayacaklarını açıkladığını; ancak eferandumda 'evet' oyunun çıkmasından

Referandum sürecinden sonra yaşanan gelişmeleri yazılı olarak değerlendiren Kütahya MHP taşkilatı, mevcut Hümettin referandumdan önce terör örgütü ile pazarlık yapmadıklarını ve yapmayacaklarını açıkladığını; ancak eferandumda 'evet' oyunun çıkmasından sonra Hükümettin açık açık terör örgütü ile pazarlık yaptığına dikkat çekildi.
Kütahya MHP teşkilatı adına yazılı açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, AKP Hükümetinin terör örgütü ile açık açık pazarlık yaptığını savunarak, 2011 seçimlerine kadar geçecek sürenin çok kritik olduğu ve kurtuluşun Türk milletinin 'oyu'nda olduğunu ifade etti. Referandum meydanlarında İmralı ile görüşme iddialarını yalanlayan ve terör örgütüne ağır hakaretlere varan konuşmaların Başbakan Erdoğan tarafından dillendirildiğini belirten Kurnaz, referandum sürecinden sonra Erdoğan'nın sözlerini unuttuğunu ve terör örgütü ile pazarlık yaptığını iddia etti.
Yazılı açıklamasında Başbakan Erdoğa'nın meydanlarda verdiği sözlerini unuttuğunu savunan Kurnaz, çarpıcı açıklamlarda bulundu:
'Daha birkaç ay önce terörle bağlarını koparmadan BDP ile görüşmeyeceğini söyleyen bu hükümet değil miydi? Daha birkaç yıl önce bu ülkede federasyon istemeye, ikinci bayrak asmayı savunana, okulları boykot edenlere rastlanıyor muydu? İmralı'daki bir parti genel başkanı gibi hareket edip, Kandil'deki terörle hükümete pazarlık şartları sunabiliyor muydu? Nasıl bu noktaya geldik? Bu iş nereye gidiyor? Ülkesi ve milletiyle sorunu olmayan, aklı başında her insanın oturup cevap bulması gereken sorular bunlardır.'
Terör örgütüyle pazarlık yapılmasının yanlış olduğuna inandığını savuan Kurnaz;' Terörün kökünü kazımayı değil, pazarlık etmenin yollarını tartışıyoruz. Haine, bölücüye anladığı dilden konuşmayı değil, verilecek tavizlerle onları daha da azdırmayı gündemde tutuyoruz. İmralı'dakini susturmayı ve hak ettiği şekilde cezasını çekmesini sağlamayı değil, nasıl ve ne şekilde muhatap alınacağını, nelerin nereye kadar görüşüleceğini ve kadar ikna edilebileceğini anlamaya çalışıyoruz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com