“Meyve borsasının işlevi devam ediyor”

“Meyve borsasının işlevi devam ediyor”
Kütahya'nın Pazarlar ilçesine meyve alım borsanın yine kurulacağı bildirildi.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesine meyve alım borsanın yine kurulacağı bildirildi.
7 bin ton kiraz ve 15 bin ton vişne rekoltesinin bulunduğu İç Ege'nin meyve ambarı olan Kütahya'nın Pazarlar İlçesinde Pazarlar Belediyesi tarafından meyve borsası yine kuruluyor.
Pazarlar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, İlçemiz ile bağlı belde, köylerin ve bölgenin ürettikleri meyvelerin satımında yaşanan sıkıntıların en aza indirilmesi için meyve borsasının kurulacağı bildirildi.
Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, İlçede sadece bir yerde meyve alınmasının gerektiğini ifade etti. Torun, İlçede alım merkezinin oluşturulması ile meyve borsasının oluşturulması ve üreticinin mağduriyetinin önlenmesi amaçlandığını vurguladı. Torun, “geçen yıllarda kurulan alım merkezinin faydalarını üreticimiz fazlası ile gördü. Hiçbir dolandırıcılık vakası görülmedi ve ürünlerimiz hak ettiği değere yakın fiyatlarla satıldı. Ayrıca yıllardır mağdur olan kiraz ve vişne üreticisinin alım merkezi ile dolandırılması önlemek, emniyet güçleri ve maliye ekiplerince firmaların kontrollerinin daha kolay yapılabiliyor. Vatandaşlarımız kazanacaksa bizler kaybetmeye hazırız. Meyve merkezini oluşturmamızın hiçbir siyasi beklentisi olmadan oluşturuyoruz. Bu vesile ile üreticimizin ürününün bol kazancının bereketli olmasını dilerim” diye konuştu.
Meyve alım merkezine gitmek istemeyen firma veya komisyonculara kabahatler kanununun ilgili maddelerince işlem yapılacağı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com