Meyve ve sebze fiyatları düşüyor

Meyve ve sebze fiyatları düşüyor
Bahar ayının gelmesiyle sebze ve meyve fiyatlarında yüzde 70’e varan indirimler yaşandığı, bahar mevsimi sonuna kadar fiyatlarda astronomik oranlarda artış yaşanmayacağı belirtildi.

Afyonkarahisar Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ali Çiloğlu, sebze ve meyve fiyatlarının vatandaşın yüzünü güldürmeye devam edeceğini dile getirdi. Çiloğlu, bunun en büyük nedeninin sera ürünlerinin bolluğu olduğunu kaydetti.
 
Sebze ve meyvede en çok tüketilen ürünlerin başında gelen domatesin fiyatının kırk gün önce 2 TL olduğunu, nisan ayının ilk haftası ile birlikte bu rakamın 1,50 TL civarına düştüğünü anlatan Çiloğlu, “40 gün önce fiyatları en yüksek ürünlerin başında gelen patlıcanda yüzde 70’e varan bir düşüş yaşanarak, 2,50 TL olan fiyatı 1 TL’ye düştü. Yine 5 TL’den işlem gören sivri biberin fiyatı 2,5 TL’ye düşerek yüzde 50’lik bir indirim gördü" dedi.
 
Bu tabloya bakıldığı zaman en fazla kâr elde edenin üreticiler olduğunu aktaran Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Çiloğlu, ürünlerin geçen yıllarda olduğu gibi üreticinin elinde kalmadığını ve alıcı bulduğunu dile getirdi.
 
MEYVEDE FİYAT ŞAMPİYONU 'PAPAZ ERİĞİ'

 
Yaklaşan yaz mevsimi ile birlikte sebze ve meyve fiyatlarında yükseliş değil düşüş yaşanabileceğini ifade eden Çiloğlu, şöyle konuştu:
 
“Biz, yaş sebze ve meyve komisyoncuları olarak elimizden geldiği kadar vatandaşa kaliteli ürünleri düşük fiyatta ulaştırmak için uğraşıyoruz. Afyonkarahisar’da vatandaşın ucuz sebze ve meyve tüketmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz.” Çiloğlu, en çok tüketilen meyvelerin başında gelen elmanın 70-80 kuruş arasında satıldığını ve meyvede fiyat şampiyonunun 6 TL ile papaz eriği, 3 TL ile malta eriği ve 4 TL ile kavunun olduğunu sözlerine ekledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com